HaberlerTRON

TRON kurucusu Justin Sun’dan İklim Aktivisti Greta Thunberg’e 1 Milyon Dolarlık Destek!

Sun, attığı bir tweetle kripto paraların karbon ayak izini azaltabileceğine inandığını dile getirdi.

Bir kısım iklim eleştirmeni Bitcoin madenciliğinin çok fazla elektrik tüketimine sebep olduğu için karbon ayak izini artırması gerekçesiyle dünyaya yıkıcı etkileri olduğunu düşünüyor. Bitcoin madenciliği söz konusu olduğunda en fazla tartışılan konulardan biri de bu.
Bir kısım araştırma ise -daha önceki bir haberimizde de paylaştığımız üzere- madencilik çalışmalarının çevreyi sanıldığı kadar olumsuz etkilemediğini iddia ediyor.

İlgili Haber
Bitcoin'in Karbon Ayak İzi Düşünüldüğü Kadar Yüksek Değil

Tartışmalar süredursun Justin Sun bugün konuyla ilgili önemli bir adım attı ve dünyaca ünlü iklim aktivisti Greta Thunberg’in projesine 1 milyon dolarlık bağış yapacağını duyurdu.

Sun, Kripto Paraların Karbon Ayak İzini Azaltabileceğine İnanıyor

Kişisel Twitter hesabından paylaştığı gönderiyle Greta’nın dünyayı değiştirmeye olan tutkusuna inandığını ve kripto para sektörünün “merkeziyetsiz” yapısıyla karbon ayak izini küçültmeye büyük katkı sunacağını vurguladı.

Justin Sun’ın Hamlesine Tepkiler Yağdı

Sun’ın iklim aktivistine yapacağı 1 milyon dolarlık yardım açıklaması bazı yatırımcıların “Önce batırdığın paralarımızı ver!” şeklindeki tepkilerine maruz kaldı. Bazıları da Sun’ın bu açıklama ile Tron fiyatını yükseltmeye çalıştığı iddiasında bulundu. Sun’ın sözlerini şüpheyle karşılayan Greta karşıtı bir grup Twitter kullanıcısı ise Greta’yı iklim bahanesiyle kullanılan bir kukla olarak nitelendirdi ve genç iklim aktivistinin kripto dünyasında yeri olmadığını vurguladı. An itibariyle 0.012369 dolardan işlem gören Tron (TRX) bakalım Sun’ın bu yeni girişiminden nasıl etkilenecek?

Greta Thunberg Kimdir?

Az bir zaman önce Time dergisi tarafından yılın kişisi seçilen Thunberg, 16 yaşında İsveçli bir iklim aktivisti. “İklim için okul grevi” ile tüm dünyanın dikkatini çekmeyi başaran İsveçli aktivist, Aralık 2018’de Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Konferansı’nda (COP24) yaptığı etkileyici konuşmayla dünya medyasının gündemin oturmuştu. İklim krizine dikkat çeken ve özellikle tüm dünya liderlerinin karbon ayak izini azaltmaları konusunda net ve sağlam adımlar atması için yaptığı sert açıklamalarla tanınan aktivist, Justin Sun gibi isimlerden gelen bu tür yardımlarla çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Bitcoin Madenciliğinde Gelinen Son Nokta

Bitcoin madenciliğinin dünyaya verdiği zararlar konusunda tartışmalar sürüyor ancak “Crusoe Energy Systems” adlı bir firmanın doğayı ciddi şekilde olumsuz etkileyen aşırı doğal gaz salınımını elektriğe dönüştürdüğü ortaya kondu. Söz konusu dönüştürme yöntemiyle zararlı etkilere sahip olan gazların etkileri de büyük oranda azaltılmış olacak. Projeden elde edilen elektriğin Bitcoin madenciliği için kullanılması öngörülüyor.

COP25 BM İklim Değişikliği Konferansının Sonucu Ne Oldu?

Madrid’de geçen hafta düzenlenen ve iki hafta süren COP25 BM İklim Değişikliği Konferansı’nda yine sağlıklı bir sonuç alınamadı. Dünya genelinde giderek şiddetlenen ve birçok bölgede kayıp ve zararlara neden olan küresel iklim krizine cevap vermek konusundaki beklentiler karşılanamadı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu