AltcoinHaberlerTRON

Justin Sun’ın Yeni USDD Stablecoini Önemli Bir Dönüm Noktasını Aştı!

TRON kurucusu Justin Sun'ın USDD stablecoininin bugün önemli bir dönüm noktasını aşmayı başardığı açıklandı.

Stablecoinler üzerindeki belirsizlik ve kripto para piyasasındaki ayı lehine trend devam ederken bir stablecoin aradan sivriliyor gibi görünüyor. Bilindiği üzere, Terra ekosisteminin çöküş yaşaması aralarında USDD tokeninin de bulunduğu birçok stablecoin projesinin sorgulanmasına neden olmuştu.

Bununla birlikte, Terra ekosistemi Terra 2.0’a geçiş ve LUNA airdropu için hazırlanıyor. Terra ağının çökmesinden sonra kullanıcı topluluğu, geliştiriciler ve doğrulayıcılar canlandırma planına destek vermişlerdi. Terra kurucusu Do Kwon, mevcut Terra zincirinde fork işlemi yapmak yerine tamamen yeni bir Terra Blockchain’i kurmayı önermişti.

İlgili Haber
Tron (TRX) Kurucusu Justin Sun Yeni Stablecoini USDD'yi Tanıttı: 10 Milyar Dolarlık Kripto Alınacak!

USDD 600 Milyon Dolar Barajını Aştı

TRON tabanlı merkezi olmayan algoritmik stablecoin USDD, kripto para piyasasında yaşanan çöküşe rağmen büyümeye devam ediyor. Stabilcoin’in piyasa değeri, bu ayın başlarında piyasaya sürüldüğünden beri hızla artıyor.

UST’nin çöküş yaşamadan önce gösterdiği başarı, piyasaya yeni girenlerin stablecoinleri araştırmasını sağlamıştı. Tron, 5 Mayıs tarihinde kendi stablecoinini piyasaya sürmüş ve o zamandan beri sektörün dikkatini çekmişti.

Bu yazının yazıldığı anlarda USDD tokeninin piyasa değeri 603 milyon dolar seviyelerinde seyrediyor. Tokenin piyasa değeri 21 Mayıs tarihinde 378 milyon dolar seviyesindeydi ve bugün 600 milyon doları aşmasıyla birlikte önemli bir dönüm noktasını geride bıraktı.

Geliştirici ekibi, bu dönüm tokenin noktasına piyasaya sürülmesinin ilk ayı içinde ulaşıldığını belirtti:

“USDD’nin toplam arzı piyasaya sürülmesinin ilk ayında 600 milyon doları aştı! Stablecoinimiz büyümeye devam ediyor!”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu