Kripto HaberleriAnalizKaiko'dan Bitcoin ve Ethereum Açıklaması: Çin'in Kriptodaki Artan Etkisinde Son Durum Ne?

Kaiko’dan Bitcoin ve Ethereum Açıklaması: Çin’in Kriptodaki Artan Etkisinde Son Durum Ne?

Kripto para analiz şirketi Kaiko, yayınladığı son raporunda Bitcoin ile Ethereum'daki Çin Etkisini değerlendirdi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto para piyasası verilerinin önde gelen kaynaklarından Kaiko, son Twitter paylaşımlarında Bitcoin ve Ethereum hakkında bazı görüşler paylaştı.

Kaiko’ya göre, Bitcoin ve Çin hisse senetleri (CSI 300) arasındaki korelasyon, %20 ile nispeten düşük kalmasına rağmen bu yıl güçlendi.

Kaiko’ya göre Çin’deki düzenleyici ve ekonomik yeniden açılma, kripto piyasası duyarlılığını giderek daha fazla etkiliyor.

İlgili Haber
Dikkat: Dev Balina Bu Altcoini Yüklü Miktarda Unstake Etti! Geçen Sefer Satmıştı, Bu Sefer Tam 10 Katı!

Kaiko ayrıca Bitcoin ile ABD hisse senedi piyasaları arasındaki korelasyonun azaldığını ve Nisan ayında son yılların en düşük seviyesine ulaştığını belirtti. Bu durum Bitcoin’in geleneksel finans piyasalarından daha bağımsız hale geldiğini ve makroekonomik olaylara farklı tepkiler verebileceğini göstermektedir.

Öte yandan Kaiko, Ethereum piyasa derinliğinin %72’sinin yalnızca beş borsada toplandığını bildirdi: Binance, Bitfinex, OKX, Coinbase ve Kraken. Diğer tüm borsalar (41) piyasa derinliğinin yalnızca %28’ini oluşturuyor. Bu durum, küresel borsaların, ABD merkezli yatırımcıların bazı platformlara erişimini kısıtlayan ABD’deki düzenleyici baskılardan faydalandığını gösteriyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Piyasa Değeri

Detay