HaberlerKripto Para

Kaliforniya Valisi Bitcoin ve Kripto Para Dostu Yürütme Emrini İmzaladı: İçerikte Neler Var?

Kaliforniya valisi Gavin Newsom, eyalet için kripto para ve Bitcoin (BTC) dostu bir yürütme emrine imza attı.

Yapılan basın açıklamasına göre Kaliforniya valisi Gavin Newsom, “Web 3 şirketleri için şeffaf bir regülasyon ve iş ortamı oluşturmak amacıyla” kripto para dostu bir yürütme emri imzaladı.

“Kaliforniya’da Kripto Para Şirketleri İçin Şeffaf Ve Tutarlı Bir Ortam Oluşturulacak”

Emir uyarınca ve 2020’de kabul edilen Kaliforniya Tüketici Mali Koruma Yasası’na göre eyalet, aralarında Bitcoin ve kripto para projeleri ve bunlarla bağlantılı finans teknolojileri şirketleri de dahil olmak üzere Blockchain şirketleri için “şeffaf ve tutarlı bir iş ortamı oluşturacak”.

Kaliforniya ayrıca federal yetkililerle birlikte kripto varlık düzenlemeleri oluşturmak, eyalet ve kamu kurumları için Blockchain teknolojilerinin kullanımını değerlendirmek ve Blockchain ile ilgili araştırma ve iş geliştirme programları için yollar oluşturmak amacıyla şirketlerden geri bildirim de alacak.

Kaliforniya regülasyon alanında ise Başkan Joe Biden’ın Mart ayında imzaladığı kripto federal yürütme emrine dayalı bir yaklaşım ile Washington’a uyumlu şekilde gitmeyi planlıyor.

“İnovasyonu Teşvik Etmek İstiyoruz”

Vali Newsom yaptığı açıklamasında şunları söyledi:

“Kaliforniya küresel bir inovasyon merkezidir ve bu yeni teknoloji ile birlikte eyaletimizi hazırlıyoruz. Sorumlu inovasyonu, tüketicileri korumayı ve bu teknolojiyi kamu yararına kullanmayı teşvik ediyoruz.

Hükümetler çoğunlukla teknolojik gelişmeler konusunda geriden gelir bu yüzden tüketicilerin ve işletmelerin gelişebilmesi için biz bu alanda temel atarak herkesin önüne geçiyoruz.”

2020’nin sonlarında Newsom, büyüyen kripto endüstrisini de denetlemek için finansal hizmetleri düzenlemekten sorumlu Kaliforniya departmanını yeniden yapılandırmıştı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu