Bitcoin

Kaliforniyalı İçecek Şirketi Lengthwise, Bitcoin İle Ödeme Kabul Etmeye Başladı!

Kaliforniyalı yerel bir içecek şirketi olan Lengthwise, Bitcoin (BTC) ile ödeme almaya başladığını duyurdu.

Kaliforniyalı içecek şirketi Lengthwise Brewing Company, müşterilerinden Bitcoin ile ödeme kabul etmeye başladı.

Ödemeler Bitcoin Lightning Ağı İle Gerçekleşiyor

Yerel bir içecek şirketi olan Lengthwise, bundan böyle Bitcoin ödemelerini kabul edeceklerini açıkladı.

Twitter kullanıcıları, paylaştıkları gönderilerde mağazadan BTC ile yaptıkları ödemelerin videolarını paylaştı. Karekod kullanılarak yapılan ödemelerin oldukça hızlı gerçekleştiği gözleniyor.

Bununla birlikte Lengthwise, müşterilerinin Bitcoin hakkında bilinçlenmesi için eğitici broşürleri de mağazasında bulunduruyor.

Broşürlerde Bitcoin’in nasıl satın alınacağı ve nasıl depolanabileceği konusunda eğitici videolar içeren karekodlar var.

Şirketin BTC için oluşturduğu eğitici içerikler.

Ödemeler BTC’nin katman-2 çözümü olan Lightning Network kullanılarak gerçekleştiriliyor.

Kullanıcılar, yerel bir içecek şirketinin bile BTC kabul etmesiyle birlikte Bitcoin ile ödemelerin giderek yaygınlaştığına dair yorumlar yaptı.

Lightning Network 2015 yılında Joseph Poon ve Thaddeus Dryja tarafından oluşturulmuş ve giderek yaygınlaşmıştı. BTC savunucusu Jack Dorsey, sık sık Lighthning Network hakkında olumlu konuşmasıyla tanınıyor.

BTC’yi resmi para birimi olarak kabul eden El Salvador, Lightning Network protokolünü kullanan bir cüzdanı vatandaşlarına sunmuştu. Buna ek olarak Lightning Network Litecoin için de kullanılabiliyor.

Kripto para borsalarından Bitfinex, Lightning Network’ü BTC yatırma ve çekimlerinde araç olarak kullanıyor. Buna ek olarak, kripto para dünyasında 2010 yılında 10.000 BTC ödeyerek iki adet pizza satın alarak ünlenen Laszlo Hanyecz, 2018 yılında Lightning Network’ü kullanarak iki adet pizza daha satın almış ve 0.00649 BTC ödemişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu