Kripto HaberleriHaberlerKamu kurum ve kuruluşları için ''kripto para'' tehlikesi

Kamu kurum ve kuruluşları için ”kripto para” tehlikesi

Takip et

Tüm dünyada kamu kurum ve kuruluşlarında kripto paralar ile rüşvet ödenmesi tehdidi ve riski sürüyor. AB, ABD ve Asya ülkelerinde bu konuda önlemler alınırken, en iyi önlemler ise Güney Kore’de yasaklar sayesinde olabiliyor. Güney Kore devlet memuru statüsünde olan hakim ve savcılar dahil tüm memur ve yakınlarının kripto para erişimlerine asla izin vermiyor ve bunun tespit edilmesi durumunda oldukça ağır oranlarda cezalar uygulanacak olduğunu belirtiyor.

Güney Kore’nin dışında İngiltere ve AB üyesi bazı ülkelerde de kripto paralar konusunda önlemler alınıyor ve alınan bu önlemler rüşvet için olabilirken, rüşvet alan devlet memuru sayısının da sürekli olarak artabileceğine yönelik ciddi endişeler olduğu ve bu endişelerin Türkiye’de de etkili olduğu biliniyor.

Türkiye kripto para ile rüşvet konusunda adım atmadı

Türkiye’de ise kripto paralar ile rüşvet konusunda önlemler henüz alınmış değil. Hükümetin kısa süre içerisinde yeni önlemler alması ve alacak olduğu bu önlemler sayesinde memurların hem performans, hem tarafsız olarak iş yapmalarının sürekliliğini sağlayacak olduğu çok açık.

Rüşvet ödemelerinin artık kripto paralar ile yapılmaya başlamasının arkasında yatan nedenler arasında ise kripto para sahibi kişilerin gizli olarak rüşvet ödemek istemesi ve bunun bazı devlet memurları tarafından oldukça fazla suistimal edilerek kullanılabiliyor olabileceği düşünülüyor.

  • Rüşvet ödemelerinin gizli olarak yapılması ve seri numaralı paralar ile yakalanma riski kripto paralar için geçerli değil.
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları