bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriBitcoinKanada Merkez Bankası: "Bitcoin'i Harcayamazsınız!"

Kanada Merkez Bankası: “Bitcoin’i Harcayamazsınız!”

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto para birimlerine şüpheci yaklaşımı ile bilinen Kanada merkez bankası başkanı Tiff Macklem, CTV News ile yaptığı bir röportajda Bitcoin ve kripto para birimleri ile dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

Başkan Tiff Macklem Bitcoin’in işlemlerinde kullanılacak niteliklere sahip olmadığından bir para birimi olarak sınıflandırılamayacağını söyledi.

Kripto para birimleri ile ilgili şüpheci tavrını devam ettiren Macklem, Bitcoin’in El Salvador gibi ülkeler tarafından yasal para birimi kabul edilse de günlük işlemlerde kullanılamayacağını savundu.

Macklem, pandeminin dijital para birimlerine geçişi hızlandırdığını kabul etmesine rağmen mevcut banknot sisteminin uzun süre daha devam edeceğini iddia ediyor.

Bitcoin’e değer vermesine rağmen Bitcoin’i dijital para birimlerinin geleceğinin bir parçası olarak görmediğini vurgulayan Macklem devam etti:

Açık konuşayım, Bitcoin dijital bir para birimi değil. İnsanlar Bitcoin’i bir şeyler satın almak için kullanmıyorlar.

Ekonomimizin dijital bir hale geldiğini ve bunda pandeminin rolünün büyük olduğunu biliyoruz. Ancak banknotlarımız var ve en azından ben merkez bankasının başkanı olduğum süre boyunca banknotlarımız olacak.

Merkez bankası daha önce yaptığı açıklamalarda, CBDC’lerin potansiyel gelişimi için çalışmalar yaptığını ve mevcut rekabet ortamında dijital para birimlerinin gerekli olduğunu belirtti.

Ekim ayında yakın zamanda bir CBDC başlatma niyetinin olmadığını söyleyen merkez bankası nakit kullanımının azalması durumunda kararını değiştirebileceğini belirtti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları