BitcoinHaberler

Kara Para Aklamakla Suçlandı, Instagram Fotoğrafları Delil Gösterildi!

FBI, kripto paralarla kara para akladığı iddia edilen Rus rap şarkıcısının Instagram hesabındaki fotoğraflarını delil dosyasına ekledi.

FBI yetkilileri İnstagram hesabındaki fotoğrafları delil göstererek Rus rap şarkıcısını kara para aklamakla suçladı. Kripto para kullanarak kara para aklamakla suçlanan Rus rapçi Maksim Boiko BTC-e isimli kripto para borsası kanalıyla yasa dışı kazanç elde etmekle itham ediliyor. Üstelik iddialar bununla da sınırlı değil, Boiko ayrıca “QQAAZZ” adlı organize suç örgütü ile iş birliği yapmakla da suçlanıyor.

Boiko ise verdiği ilk ifadede sahip olduğu paraları Bitcoin yatırımlarından ve gayrimenkul gelirlerinden kazandığını iddia etti ancak bu ifade Boiko’yu göz altına alınmaktan kurtaramadı. 27 Mart’ta Miami’de tutuklanan rapçinin takma adı olan “Plinofficial”ı kara para aklama eylemlerinde kullandığı [email protected] e-mail adresinde de kullandığı tespit edildi.

BTC-e borsasına kaydolmak için bu adresten yararlandığı tespit edilen Boiko’nun söz konusu borsadaki hesabına 387.964 dolar para yatırdığı ve hesaptan yaklaşık 136 Bitcoin çektiği öğrenildi. Dava dosyalarında yer alan ve Instagram’a 24 Mart 2016 ve 13 Mayıs 2017 tarihlerinde eklenen birkaç fotoğraf da delil olarak eklendi.

2 Nisan’da görülmesi planlanan ilk duruşmada delil gösterilecek fotoğraflar arasında VKontakte adlı sosyal medya platformunda yer alan fotoğraflar da yer alıyor.

İşte delil niteliğindeki sosyal medya fotoğrafları:

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu