BitcoinHaberlerKripto Para

Kasparov: Bitcoin’de 21 Milyon Sizin Sihirli Sayınız

Ünlü santranç ustası Gary Kasparov Forbes'a verdiği röportajda Bitcoin ve Kripto paralar ile ilgili çok önemli açıklamalarda bulundu.

Satrançtaki üstün başarısının yanı sıra, Rusya’da insan hakları derneğine başkanlık eden Gary Kasparov, Forbes’a Bitcoin ve kripto paraların geleceği ile ilgili çok önemli açıklamalarda bulundu.

Kasparov, Dünya’nın içinden geçtiği bu zorlu ekonomik kriz döneminde, devletlerin alışılmadık para politikasının insanları Bitcoin’e yönlendireceğini ifade etti. Kripto paraların, devletlerin tek taraflı para yönetiminin karşısında, halkın kişisel finans kontrolünü yeniden kazanmasını sağladığı ekleyen Kasparov, Bitcoin sistemini “halkçı” olarak nitelendirdi.

Kasparov “Fed’in alacağı bir kararla, piyasada yarın kaç trilyon dolar göreceğinizi asla bilemezsiniz. Ancak Bitcoinde 21 milyon sizin sihirli sayınızdır.” şeklinde açıklama yaparak, geleneksel para birimlerinin belirsizliği karşısında, Bitcoin’in arzı kısıtlı olması sebebiyle bir adım önde ve halkın yanında olduğunu ifade etti.

Kripto paraların kötüye kullanılma potansiyelinin abartıldığını düşünen Kasparov, kripto paraların; kişisel enflasyona ve devlet müdahalesine karşı korunmak için araçlar sunduğuna değindi. Kripto paraların, bireylerin kendi ekonomik kontrolünü ve gizliliğini geri alma imkanı sunduğuna değinen Kasparov, bu sayede Bitcoin ve kripto paraların popülaritesinin her geçen gün artacağını düşündüğünü ekledi.

Aynı zamanda insan hakları derneği başkanlığını yürüten Kasparov, yaşanan insan hakları ihlalleri karşısında yardım etmeye çalıştıkları kişilere yönelik ekonomik tedbirleri bertaraf etmek için kripto para ve Bitcoin’den yardım aldıklarını ifade etti. Kripto paraların gelişiminin ve popülaritesinin, devletlerin para politikası ve gizliliği yok eden uygulamalarına karşı bir yanıt olduğunu ekledi.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu