Haberler

Kazak Şirket, Kur’an-ı Kerim Uydusu Projesiyle İle Bir İlke İmza Atabilir!

Bu yıl iki farklı projeyi hayata geçirmeye hazırlanan Kazak şirket, adından çok söz ettireceğe benziyor.

Kazakistan merkezli Avrasya Uzay Ventures (ESV) şirketinden bir ilke imza atacak 2 farklı proje haberi geldi.

SpaceX Falcon 9 roketinin uzay teknolojisini kullanarak iki farklı projeyi hayata geçirmeye hazırlanan şirket, SpaceChain uydu ağı ile ortaklaşa şekilde gerçekleştirdiği “Biteeu ve Divine” adlı projelerin lansmanını 30 Haziran’da yapmıştı. Her iki projenin de bu yılın kasım ayına kadar hayata geçirilmesi planlanıyor.

Söz konusu iki proje hakkında verilen bilgilere göre Biteeu, dünyanın ilk uzay kripto para borsası olma yolunda ilerliyor. Bu yılın sonbaharında hayata geçirilmesi planlanan Biteeu, çok imzalı Bitcoin işlemlerini uzaydan idare edecek. Bu teknoloji tek imzalı standart prosedürlerin aksine kripto cüzdan adreslerindeki işlemleri gerçekleştirmek için birden fazla özel anahtar olacağı anlamına geliyor. Söz konusu proje Avustralya ile Avrupa Birliği’nden lisans almış dijital varlık değişim programlarını kullanıyor.

Amaç Kur’an’ı Daha Fazla İnsanla Buluşturmak!

İkinci ve asıl dikkat çekici olan proje ise Kur’an-ı Kerim ayetlerini Müslümanlarla buluşturmayı hedefleyen bir hayır projesi olan “Divine”.

“Divine” (İlahi) adlı projeyle hedeflenen ise Kur’an’ı daha fazla insanla, daha adil şartlarda buluşturmak ve ayetlerin farklı dillerde de kolay anlaşılmasını sağlamak. Bir eğitim platformu olan Divine, ayetlerin sesli okunuşlarını ve açıklamalarını ihtiva eden bir eğitim platformu olarak karşımıza çıkıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu