coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinKilit Açılımları Kripto Paralarda Düşüş Getirdi! İşte Etkilenen Altcoinler!

Kilit Açılımları Kripto Paralarda Düşüş Getirdi! İşte Etkilenen Altcoinler!

Kripto para piyasasında birçok büyük kripto para, Pazartesi günü büyük token kilitlerinin açılmasıyla düşüşe geçti.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

dYdX (DYDX), Optimism (OP) ve Sui’nin (SUI) yerel tokenları da dahil olmak üzere birçok büyük kripto para, Pazartesi günü büyük token kilitlerinin açılmasıyla düştü.

Kilit Açılımlarının Ardından Kripto Paralarda Düşüş Meydana Geldi

Token.Unlocks ve CryptoRank verilerine göre, altcoinler bu hafta boyunca arzlarında yaklaşık 650 milyon dolarlık artışla karşı karşıya.

Token kilitlerinin açılması, varlığın arzında bir artış anlamına gelir ve erken yatırımcılar da dahil olmak üzere bir hak ediş döneminden coinleri serbest bırakır.

Kripto analiz firması The Tie tarafından bu yılın başlarında yapılan bir araştırmaya göre, büyük kilit açma olayları genellikle varlığa yönelik yatırımcı talebini aşan arz artışı nedeniyle fiyat düşüşlerine yol açıyor.

İlgili Haber  Bitcoin Borsası Binance Margin İşlemlere Çok Sayıda Altcoin İşlem Paritesi Eklediğini Duyurdu!

DYDX, dolaşımdaki arzına yaklaşık 480 milyon dolar değerinde token eklenerek piyasadaki mevcut token miktarını neredeyse iki katına çıkaracak.

OP, SUI, Axelar (AXL), Immutable X (IMX), 1inch (1INCH) ve Hedera (HBAR) da önümüzdeki günlerde planlanan büyük kilit açma işlemlerine sahip.

CryptoRank verilerine göre Axelar (AXL), Pazartesi günü planlanan aylık token kilidinin açılması sırasında erken yatırımcılar da dahil olmak üzere arzına yaklaşık 18 milyon dolar değerinde token piyasa değerinin yaklaşık %5’i eklendiğinden son 24 saat içinde %10 düştü.

DYDX, 1 Aralık’ta 480 milyon dolar değerinde tokenın piyasaya sürülmesinden önce aynı dönemde %7 düşüş yaşadı.

OP, 30 Kasım’da 40 milyon dolar değerinde tokenın piyasaya sürülecek olmasıyla birlikte yaklaşık %6 geriledi. SUI, arzı hafta boyunca 48 milyon dolar artacağı için gün içinde %8,8 düştü.

Bitcoinsistemi.com olarak haftalık kilit açılışlarını her hafta sonu kaleme alıyoruz.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail