Haberler

Kim Jong-un dünyadaki Bitcoin’lerin yüzde 65’ini çaldı!

Kuzey Kore Devlet Başkanı Kim Jong-un ve siber saldırı ekibi ile ilgili 2017 ila 2018 yılları arasında yapılan araştırmalar bugün yayınlandı. Yapılan araştırmalarda toplamda 882 milyon dolarlık kripto para çalındığı ve bu kripto para hırsızlığının sürekli olarak artarak neredeyse 1 milyar dolar seviyesine kadar yaklaştığı belirtildi.

Rapora göre Kuzey Koreli hacker’lar Kuzey Kore Devlet Başkanı Kim Jong-un’un talimatı ile birlikte dünyadaki çalınan 882 milyon dolarlık kripto paranın %65’i kadar kısmına denk gelen 571 milyon dolarlık kısmını çalmaktan sorumlular.

Sanılandan zengin oldular

Kuzey Kore’li Lazarus isimli Kim’e bağlı olarak çalışan ve Kim’e sundukları bu paralar sayesinde çok iyi statü kazandıkları iddia edilen hacker grubunun kendi keyiflerine göre değil, Kim’in ”para” isteği dolayısı ile çalıştıkları iddia edildi. Borsalara düzenlenen saldırılarda 3 farklı yöntemin etkin kullanıldığı bunlar arasında şifre hırsızlığı, görünmez yazılımlar-programlar ve bilgi-sosyal mühendislik yöntemlerinin çok etkili bir şekilde kullanıldığı açıklandı. Kuzey Kore’nin dünyaya kapalı olmasından dolayı bu konuda gelecekte açıklama yapıp yapmayacak olduğu konusu ise bilinmezliğini koruyan bir sır.

 

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu