AnalizBitcoinKripto Para

Kısa-Orta-Uzun Vadede Bitcoin Fiyatını Etkileyecek Gelişmeler Neler?

Bitcoin fiyatını kısa, orta ve uzun vadede etkileyebilecek gelişmeler neler olacak?

Bitcoin her geçen gün daha fazla bilinmeye ve birçok çevreden yatırımcı çekmeye devam ediyor. Yatırımcılar bir azalıp bir artan fiyat karşısında panik ve korku yaşarken, karar vermekte de bir hayli zorlanıyor.

Bitcoin fiyatını kısa süre içerisinde etkileyebilecek sebepler arasında birçok neden var ve bu sebepler giderek daha fazla artışta. Bazıları pozitif yönde, bazıları negatif yönde Bitcoin fiyatını etkileyebilecek gelişmeler. Bu yazıda önemli olan gelişmelere hep beraber bakalım…

ABD’de Eylemler

ABD’de süren eylemler dolayısı ile Apple gibi birçok şirket mağazalarını kapamak durumunda kaldı. Bu durumlar özellikle ABD borsalarına da olumsuz şekilde yansırken, yatırımcıları kısa vadede en fazla bekleyen kritik gelişmelerden birisi olarak bu protestolar gösteriliyor. Protestolarda açılan birçok pankartta “Bitcoin alın” çağrısı yapılıyor ancak bu eylemlerin devam etmesi halinde ekonomi olumsuz etkilenebilir ve bundan Bitcoin de nasibini alabilir. Fakat Bitcoin her ne kadar ilk anda bu durumdan olumsuz etkilenebilecek olsa da kriz gibi ortamlarda en fazla değerlenen ürünlerden olabilir.

Hindistan’ın Yasakları

Hindistan’da Modi yönetimi yeni yasaklar uygulama konusunda adımlar atmaya başlamış durumda. Bu adımların Hint hükümetince atılacak adımlar arasında yer alan kripto para yasakları eğer ki gerçekleştirilirse Bitcoin fiyatında binlerce dolar değerinde bir düşüş yaşanmasına sıcak bakılmakta. Ancak bazı Bitcoin analistleri ise Hint hükümeti yeniden kalıcı kripto para birimi yasakları getirse bile Bitcoin’e asla zarar gelmeyeceğini ve fiyatın yeniden kendisini kısa vadede korumaya alacağını, Bitcoin yatırımcıları arasında yerini önceden alan Hint vatandaşlarının büyük bölümünün piyasada kalmaya devam edeceklerine değinmekte.

Kripto para piyasasının büyük bölümünü kontrol eden Çin’e oranla Hindistanlı yatırımcılar daha çok ödeme almak ve ödeme yapmak amacıyla az miktarlarda da sadece geleceğe dönük kısa, orta ve uzun vadeli yatırımlar arasında Bitcoin’e yer vermeyi seçiyor. Çünkü ülke son derece ağır fakirlikle boğuşmayı sürdürmekte ve böyle giderse düzelmeyecek.

Madencilik Gelirleri

Eğer ki kripto para birimi madencileri gelirlerini daha fazla kaybetmeye devam ederler ise ve bunun sonucunda piyasadan da çekilme yönünde karar alırlar ise bunun sonucu Bitcoin fiyatında değişim olacaktır. Bu durumdan kurtulmak ve daha fazla endişe yaşamamak için madencilerin açıklamalarına dikkat etmek ve kazançları yakından izlemek gerek. Şu anlık bir problem yok hash rate yani BTC ağındaki yoğunluk yüksek oranda. Ancak fiyatın daha da gerilemesi madenciler açısından “karsızlık” doğuracağı için bu oran düşebilir ve birçok madenci ağdan çıkabilir.

Corona Virüs Salgını

Corona virüs salgını kripto para birimi Bitcoin fiyatını kısa, orta ve uzun vadede en çok etkileyebilecek konulardan birisi olarak yer alıyor. Corona dolayısı ile çok fazla sayıda kripto para birimi yatırımcısı kısa vadede 2. dalga ve orta vadede 3. dalga ve daha sonra uzun vadede 4. dalganın gelebileceği endişesini taşıyor. Bunu engellemek ve bu sorunların önüne geçmek için corona virüsü aşısının bulunması gerektiğinden söz edilmekte.

Özellikle 2. dalganın tüm dünyada etkili olmasından sonra Mart ayında olduğu gibi bir düşüş baskısının olabileceğinden söz ediliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu