Kripto HaberleriHaberlerKolombiya'dan Ripple (XRP) Kullanımı Haberi Geldi!

Kolombiya’dan Ripple (XRP) Kullanımı Haberi Geldi!

Takip et

Ripple (XRP) ortağı Barselona merkezli bir yazılım geliştirme şirketi olan Peersyst Technology, yaptığı açıklamasında Kolombiya’nın ilk Ulusal Tapu Sicil Kaydı’nın XRPL Blockchain’i üzerinde başlatıldığını duyurdu.

Ülkedeki Tapu Sicilleri Ripple Ağı Üzerinde Kayıt Altına Alınacak

Kolombiya’nın Ulusal Tapu Ajansı olan “AgenciaTierras” için hayata geçirilen sistem, dijital varlıkların XRPL üzerine kaydedilmesini ve QR kodu ile doğrulanmasını sağlayan XRP etiketine dayanıyor.

Sistem, Kolombiyalılara güvence sağlamak amacıyla kısa vadede 100.000’den fazla kararın kayıt altına alınmasını hedefliyor.

XRPL Blockchain’ini kullanmasının yanı sıra, Peersyst Technology aynı zamanda uzun süredir Ripple ortağı olarak faaliyet gösteriyor. Ripple ile olan bağlantısı resmi web sitesinde açıkça belirtiliyor.

Ayrıca şirket, yakın tarihli bir Tweet’inde kripto para şirketi ile olan ittifakına dair konuşmuştu:

“Teknolojimizi sağlayan Blockchain şirketi ortağımız XRP ile olan ittifakımızı önümüzdeki yıl için yenilediğimizi söylemekten heyecan duyuyoruz.”

İlgili Haber
Ripple-SEC Davasında Yeni Gelişme: SEC'in Talebine İtiraz Edildi!

XRP Ağı Yeni API Server Sürümünü Piyasaya Sürmüştü

Ripple CTO’su Joel Katz, XRPL verilerine erişimin ölçeklenebilirliğini önemli ölçüde artırmayı amaçlayan bir XRP Ledger API sunucusu olan Clio 1.0’ın piyasaya sürüldüğünü paylaşmıştı.

Yayınlanan XRP Ledger API sunucusu, API istekleri için verimi artırmayı, bellek kullanımını ve depolama ek yükünü azaltmayı ve daha kolay yatay ölçeklendirmeye izin vermeyi amaçlıyor.

Bilindiği üzere XRP ile SEC arasındaki dava uzun bir süredir devam ediyor ve yakın gelecekte de bitme işareti vermiyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları