Kripto HaberleriHaberlerRipple-SEC Davasında Yeni Gelişme: SEC'in Talebine İtiraz Edildi!

Ripple-SEC Davasında Yeni Gelişme: SEC’in Talebine İtiraz Edildi!

Takip et

Ripple sanıkları olan Brad Garlinghouse ve Chris Larsen, SEC’in önerdiği düzeltmelere karşı bir itiraz mektubu sundular.

“Ripple’ın Mektubu Herhangi Bir Risk Taşımıyor”

Davalılar mektupta SEC’in önerdiği düzeltmelerin “oldukça kapsamlı” olduğunu belirttiler. Mektupta, açık yargı sistemi geleneğine ciddi bir şekilde zarar vermeden bu talebin kabul edilemeyeceği belirtildi. Güvenlik gerekçesiyle belgeleri gizlerken bile mahkemenin sadece bazı sınırlı düzeltmelere izin verdiğinin altı çizildi. Tanıkların isimleri ve yerleri gibi detaylar daha önce sansürlenmişti.

Sanıklar, önerilen düzeltmelerin iddia edilen güvenlik kaygılarıyla hiçbir ilgisi olmadığını savundu. Mektup, önergelerde söz konusu uzmanın adının bile geçmediğinin altını çiziyor. Ripple tarafına göre bu yüzden bu mektupların yayınlanması herhangi bir risk içermiyor.

İlgili Haber
SEC Tarafından Dava Edilen XRP İçin İşler Değişmek Üzere!

SEC, Ripple’ın cevabındaki üç kısmın sansürlenmesini istemişti. Yetkili kurum ilk olarak, uzmanın metodolojisi hakkındaki tanımda kusur olduğu iddiasına itiraz etti. İkinci olarak ise SEC’in sansür isteğinin tutarsızlığı hakkındaki hükmün doğru olmadığı SEC tarafından bildirildi. Üçüncü olarak ise SEC’in pozisyonu hakkındaki iki farklı argümandı.

SEC, XRP ile ilgili olarak bir uzman ile arasında geçen konuşmaları sansürlemek istiyordu.

SEC Halen Davayı Geciktirmeye mi Çalışıyor?

Mektupta, önerilen düzeltmelerin hiçbirinin uzmanla ilgili önemli gerçekleri ifşa etmediği de belirtildi.

Sanıklar, SEC’in bu isteklerinin, kendisini kamuoyu tarafından yapılabilecek eleştirilere karşı koruma amacıyla ilgili olduğunu iddia etti.

SEC’in bir süredir XRP davasının sonucunun ertelenmesi için çalıştığı düşünülüyor. Kurum, Hinman’ın konuşmaları ve ilgili epostalar ile bağlantılı önemli belgeleri mahkemeye sunmak istemiyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları