XRP

SEC Tarafından Dava Edilen XRP İçin İşler Değişmek Üzere!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından dava edilen XRP için işler kısa süre içerisinde değişim yaşayabilir!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından dava edilen bütün kripto para şirketleri gibi XRP de ilk başta oldukça dezavantajlı bir konumda görüldü.

XRP’nin bu yasal mücadelede kaybeden tarafta olacağı düşünülürken bir anda bununla ilgili değişim rüzgarları esmeye başladı.

Şimdi ise XRP’nin bu savaşı kazanabileceğine yönelik inanç kesinlikle ciddi bir artış yaşadı.

Ripple İçin Beklenen Son Geliyor

Ripple, son dönemde attığı mantıklı adımlar ve elde ettiği kanıtlar ile durumu değiştirmeye çok yaklaştı. Yasal uzmanlar, XRP’nin önümüzdeki tarihlerde zafere kavuşabileceğini iddia etmekte.

Ripple’ın topluluk savunma avukatı olan James K. Filan, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada buna değindi. Filan, SEC’nin son talebininin mahkeme tarafından reddedildiğini ve artık sona gelindiğini hatırlattı.

Filan’ın tweetinde, SEC’nin bazı evrakları gizlemek istemesi talebine gelen Ripple itirazının haklı bulunmasının aslında davanın gidişatını belirlediği belirtilmekteydi.

Aslında Ripple CEO’su Brad Garlinghouse bu davanın başından beri kendinden ve kazanacaklarından emin olsa da son yaşananlara kadar birçok kişi ona inanmadı.

Peki Ripple davayı kazandığında tam olarak neler görülebilir?

18 aydır devam eden davanın kararı bütün kripto para sektörü için kritik olacaktır. SEC lehine bir karar, XRP’yi menkul kıymet yapar ve bütün kripto para sektörü için emsal oluşturur.

Devamında başka kripto paraların da benzer davalarla karşı karşıya kalması beklenebilir. XRP lehine karar ise ABD’de XRP’nin yeniden listelenmesini sağlamakla kalmayıp Ripple’ın beklenen halka arzını da tamamlamasını sağlayabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu