Altcoin

Korkulan “Finansal Suç” Birimi, LUNA Olaylarını Araştıracak!

"Yeouido'nun Azrailleri" ismiyle bilinen ve korkulan finansal suç araştırma birimi, LUNA olaylarını araştırmak için yeniden bir araya geliyor!

Kripto para sektörünün yaşadığı depremin arkasındaki LUNA, şu ana kadar ciddi bir regülasyon baskısı ile karşılaşmadı. Güney Kore’nin iktidar partisi mensupları kurucu Do Kwon‘u ifade vermeye çağırsa da henüz bu durum gerçekleşmedi ve LUNA olaylarında tam olarak bir suçun olup olmadığı bile kesin değil.

Bu durum ise Güney Kore’nin korkulan bir ekibini yeniden aktif olmaya itti.

İlgili Haber
LUNA ve UST'de Batanlar Do Kwon'a Dava Açıyor!

Güney Kore, LUNA’ya Kafayı Taktı

Başarısız olan Terra kripto projesi, Güney Kore hükümetinin dikkatini çekti. Güney Kore hükümeti şimdi ise “Yeouido’nun Azrailleri” olarak bilinen finansal suç araştırma birimini geri çağırdı. 2,5 yıllık aradan sonra tekrar bir araya gelen Finansal ve Menkul Kıymet Odaklı Suçlar Ortak Araştırma Birimi, LUNA’yı hedef alıyor.

Kore kaynaklı haber kanalı SBS News tarafından aktarılan haberde, Terra’nın yeniden bir araya getirilen suç araştırma biriminin ilk hedefi olacağı belirtildi. SBS News ekibi açıklamasında Terra’nın birçok vatandaşa zarar verdiği ve bunun nasıl olduğunun kesinleştirilmesi gerektiği vurgulandı.

Bu araştırma ekibini yeniden bir araya getirmek, muhafazakar yeni başkan Yoon Seok-yeol’un hamlesi olarak görülmekte. Daha önceki başkan olan Liberal Moon Jae-in, bu ekibi devredışı kılmıştı ancak görünüşe göre Terra olayında onlara yeniden ihtiyaç var.

Peki bu ekip söz konusu takma adı nasıl aldı? Azrailler, Lime Asset Management şirketinin 1,2 milyar dolarlık dolandırıcılık soruşturmasını yürüttü ve bundan önce de 346 tutuklanma, 965 yargılanma yapılmasını sağladı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu