AltcoinHaberler

LUNA ve UST’de Batanlar Do Kwon’a Dava Açıyor!

Kwon'a yönelik tepkiler büyüyor.

Luna ve UST‘de yaşanan çöküş pek çok yatırımcının zarar etmesine neden oldu.

Önceden yatırım yaparak stakeden faiz geliri elde etme umudu olanların yanında daha fazla düşmez diyerek sonradan trene atlayan pek çok yatırımcının parası buhar oldu.

Yatırımcılar yaşanan bu çöküş nedeniyle Terra kurucusu Do Kwon’u suçladı. UST gerçekten 1 e 1 oranında desteklense bu çöküş olmazdı diyen yatırımcılar, çöküş sırasında gerekli önlemleri almadığı için de Kwon’u suçluyor.

Güney Kore’de yerel basında çıkan haberlere göre LKB & Partners hukuk bürosu, UST’de para kaybedenler adına Do Kwon’a dava açmaya hazırlanıyor.

Avukatların Kwon’u mallarına el koyulması için de gerekli müracaatları yapacakları ifade edildi.

Ülkenin en iyi hukuk bürolarından birisi olarak anılan LKB & Partners’ın çalışanları arasında da UST mağdurları olduğu belirtildi.

LKB tarafından yapılan açıklamada Kwon hakkında şikayette bulunulacağı ve geçici haciz emri ve el koyma işlemleri için Seul Güney Bölge Cumhuriyet Savcılığı’na müracaat edecekleri ifade edildi.

Başka bir haber ajansı Kwon’un yanı sıra diğer kurucu ortak Daniel Shin’e de dava açılacağını belirtti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu