HaberlerKripto Para

Korsan Bir Film Sitesinden Milyonlarca Dolarlık Bitcoin Ele Geçirildi

Söz konusu İnternet sitesinin sahibi iddiaları reddederken olay hakkındaki soruşturma devam ediyor.

Yeni Zelanda’da bugüne kadarki en yüksek değerli kripto para yolsuzluğu yaşandı. 4.2 milyon ABD doları ve 1.1 milyon Yeni Zelanda doları polis tarafından ele geçirildi. Söz konusu kripto paraların yasa dışı bir film yayını sitesinin sahibi 31 yaşındaki Jaron David McIvor tarafından yasa dışı yollarla elde edildiği iddia ediliyor.

Edinilen bilgilere göre McIvor, ortalama bir hayat sürüyor, büyük bir servete sahip olmasına rağmen herhangi bir zenginlik belirtisi göstermiyordu. Buna rağmen yetkililer, McIvor’un yasa dışı yollarla milyonlarca dolar alarak kara para akladığını öne sürüyor.

Jaron David McIvor İddiaları Reddediyor

Avukatı, McIvor’ın kendisi hakkında yapılan iddiaları reddettiğini belirtti. Söz konusu sitenin oluşturulmasına destek olan diğer kişiler hakkındaki soruşturma devam ediyor.

Son zamanlarda özellikle banka gibi ödeme yöntemlerini takip edilme korkusu ile tercih etmeyen kişiler Bitcoin ve diğer kripto paralar ile ödeme kabul ediyor. Bu kişiler her ne kadar asla tespit edilemeyecek olduklarını düşünseler de sonuç böyle olmuyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu