binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBorsaKripto Borsası Binance, Coinler İçin Yeni Bir Sisteme Geçeceğini Duyurdu!

Kripto Borsası Binance, Coinler İçin Yeni Bir Sisteme Geçeceğini Duyurdu!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bloomberg’in haberine göre Binance, ihraç ettiği tokenleri destekleyen rezervleri yönetmek için “yarı otomatik” bir sisteme geçiyor.

Dünyanın en büyük kripto para borsası geçtiğimiz ay Bloomberg News’in sorularını takiben, 94 Binance-peg tokeninden 40’tan fazlası için teminatı yanlışlıkla borsa müşterilerinin fonlarını da barındıran 16 milyar dolarlık tek bir cüzdanda tuttuğunu kabul etmişti.

Binance, Teminat Olarak Tuttuğu Coinler İçin Yarı Otomatik Bir Sisteme Geçiyor

Bir sözcü Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Binance’in B-Token olarak adlandırılan coinlerin “her zaman şeffaf bir şekilde desteklenmesini” sağlayan kısmi otomatik bir süreç kurduğunu ve bu sistem sayesinde yeni coin mint’inin yalnızca ilgili cüzdana teminat eklendikten sonra gerçekleştirilebildiğini söyledi. Rezervler ayrıca 36 özel teminat cüzdanına dağıtıldı.

Sözcü, “Son birkaç haftadır, 1:1 oranındaki teminatı açıkça görülebilir kılmak için teminatlandırılmış varlıkları her ağ için bir tane olmak üzere özel cüzdanlara taşıyoruz,” dedi ve ekledi:

“Bu teminat her zaman kullanıcılarımızın B-token varlıklarını destekliyordu ve her zaman her an çekilebilir durumdaydı. Şimdi bu teminatı, ihtiyaç duyulana kadar kalacağı özel cüzdanlarda zincir üzerinde gösteriyoruz.”

Kripto varlıklar genellikle yalnızca üzerinde geliştirildikleri blok zinciri ile uyumludur, bu da geliştiricilerin Bitcoin gibi tokenları diğer ağlarda kullanmalarına olanak tanıyan yollar bulmaları gerektiği anlamına gelir.

İlgili Haber  Kripto Para Borsası Binance'den Yeni Listeleme Duyurusu Geldi: Fiyat Nasıl Tepki Verdi?

Binance, Ethereum, USDC ve USDT gibi üçüncü parti tokenlerin kendi versiyonlarından milyarlarca dolar değerinde basarak bunları platformun kendi BNB Smar Chain ve BNB Beacon Chain gibi diğer blok zincirlerinde kullanılabilir hale getiriyor.

Bir kullanıcı Binance’ten yeni bir B-Token mint etmesini istediğinde, borsa kullanıcının tercih ettiği zincir üzerinde yeni bir token yaratmadan önce orijinal coin cinsinden eşit miktarda teminatın özel bir cüzdanda kilitlenmesi gerekiyor.

Bu şekilde, B-Token’lar borsadaki diğer fonlardan ayrı tutulan rezervler tarafından her zaman bire bir destekleniyor.

Sözcü, değişikliklerden sonra, bazı tokenlerin “talepteki beklenmedik artışları” önlemek için biraz fazla teminatlandırılmış olarak kalabileceğini söyledi.

Sözcü, borsanın güvenlik risklerini azaltmak için rezervleri yönetmeye yönelik yeni süreci yarı otomatik hale getirmeyi tercih ettiğini söyledi. Sözcü, “Manuel müdahale gerektiren süreçler daha yavaş, ancak daha güvenlidir” diye ekledi.

Blockchain veri firması Kaiko’nun araştırma analisti Conor Ryder, yarı otomatik bir sistemin, bir hack veya başka tür bir olayın B-Token rezervlerini etkilemesi durumunda Binance’in hızlı bir şekilde müdahale etmesine olanak sağlayabileceğini söyledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail