HaberlerKripto Para

Kripto Dolandırıcıları Arkadaşlık Sitelerinde Faaliyet Gösteriyor!

Çok sayıda kişinin mağdur olduğu olaylarda toplamda 70 milyon dolarlık yasa dışı kazanç elde ettiler.

Arkadaşlık sitelerinde tanıştıkları Çinli kadınların cazibesine kapılan 200’ün üstündeki kripto kullanıcısı dolandırıcıların tuzağına düştü.

Neredeyse 20 ülkeden onlarca insanı kandıran dolandırıcılık çetesi eylemlerini OEN coin üzerinden gerçekleştirdi.

Gözlerine kestirdikleri kişileri WhatsApp’a yönlendiren ve burada yaptıkları ikna edici konuşmalarla OEN adlı kripto paraya yatırım yapmaya teşvik etti.

Kandırdıkları kişilere istedikleri kripto paralarla OEN’i takas edebileceklerini söylediler ancak kurbanlar, karlarını çekmek istediklerinde yeniden coin almaya mecbur bırakıldılar ve toplamda 70 milyon dolarlık dev bir vurgunun mağdurları haline geldiler.

Uzun süredir bu olayın takipçisi olan Hong Kong polisi ise söz konusu çetenin hangi sunucuları kullandığını doğrulayabilmiş değil. Olayda kullanılan web sitelerinin her defasında değiştiğini bu sebeple de kimlik doğrulaması yapmanın imkansız hale geldiğini belirten yetkililer böyle giderse soruşturmadan elleri boş dönebilirler.

Mağdurlar Birbirleriyle İletişime Geçti!

Mağdur edilen kişileri bir araya getirmek üzere bir Telegram grubu bile kuruldu. Söz konusu grupta çok farklı millet ve meslek gruplarından birçok kişi bulunuyor.

Mağduriyetleri paylaşmak için kurulan bu grupta kurbanların OEN ile takas ettikleri kripto paraların büyük bir bölümünün Binance e-cüzdanlarında bulunduğu bilgisine ulaşıldı.

Öte yandan kripto paralar sebebiyle her gün çok sayıda kişi kar vaatleriyle kandırılıyor. Yetkililer her gün yaklaşık 9 milyon dolarlık vurguna sebep olan söz konusu dolandırıcılık vakaları konusunda yatırımcıları uyarmayı ve hiçbir kripto paranın astronomik oranlarda kar sağlatmayacağını hatırlatmayı sürdürüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu