binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerKripto Dolandırıcılık Vakaları Artarken Çalınan Tokenlar Azalıyor!

Kripto Dolandırıcılık Vakaları Artarken Çalınan Tokenlar Azalıyor!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto para sektöründe yaşanan dolandırıcılık vakalarını inceleyen Immunefi, hazırladığı yeni araştırma raporunda sektör güvenliğine dair çarpıcı veriler ortaya koydu.

Immunefi’de çalışan siber güvenlik uzmanları, blockchain tabanlı dijital dünyada yaşanan saldırı sayısının geçtiğimiz yıldan bu yana %192 arttığını tespit etti. 2022’nin ilk çeyreğinde sadece 25 vaka gerçekleşirken bu rakam günümüzde 73’e yükseldi.

Kripto paraların çalındığı kötü niyetli hareketlerin sayısı büyük oranda artış gösterse de, dolandırıcıların zimmetine geçen miktar yaklaşık %65 geriledi. Araştırmacılar, bu durumu kripto piyasasındaki değer kaybıyla ilişkilendiriyor.

Immunefi, işlem sonucunda bir miktar kripto para biriminin başkasının zimmetine geçtiği saldırıları ikiye ayırdı:

  • Güvenlik açığı nedeniyle platformdan çalınanlar
  • İnsanların bilinçli olarak yaptığı yatırımların dolandırıcılık faaliyeti sonucunda elden kaybolması (rugpull)

Hangi Ağ Daha Fazla Saldırıya Maruz Kalıyor?

Siber güvenlik platformunun araştırmasına göre BNB Chain, açık ara en fazla olumsuz olayın yaşandığı ekosistem oldu. İstatistikler, bütün dolandırıcılık ve siber saldırı girişimlerinin %70’inin BNB ağında meydana geldiğini ortaya koyuyor.

Araştırmaya not düşen bir Immunefi yetkilisi, BNB Chain’in forklanmış kod kullanan geliştiricier ile ilgili ciddi sorunlarının olduğunu belirtti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail