coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinKripto Madencileri HODL Yapmayı Bırakıyor Mu?

Kripto Madencileri HODL Yapmayı Bırakıyor Mu?

Uzmanlara göre kazandıkları BTC'lerin büyük kısmını elinde tutmayı tercih eden madenciler davranışlarını değiştirmeye başladı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto para ağlarının işleyişi, ortaya çıktığı ilk günden beri işlem gücü ile sağlanıyor. Donanım tehçizatlarının işlem gücünü kullanan Bitcoin madencileri, elektrik enerjisi tüketerek ağda gerçekleşen transferlerin doğrulanmasını sağlıyor. Madenciler ödül olarak ise çalıştırdıkları ağa bağlı bir miktar kripto para ödülüne kavuşarak kâr elde ediyor.

Sektöre yakın isimlere göre kazandıkları BTC’lerin büyük kısmını elinde tutmayı tercih eden madenciler davranışlarını değiştirmeye başladı. Keystone Law’dan Louise Abbott, mevcut makroekonomik koşullarda madencilerin uzun vadeli yatırımlara daha çekimser kaldığını vurguladı.

Kripto basınına konuşan Abbott, şu sözler ile fikrini açıkladı:

“Bir çok madencilik girişimi, değerlerini yüksek tutmak için elindeki Bitcoin’leri HODL etmek istese de mevcut koşullar onları zor duruma düşürdü.”

Kârlılık Azalıyor

Kripto uzmanı, enerji fiyatlarından kaynaklı yüksek işletme maliyetleri ve yaklaşan bir resesyon beklentisi nedeniyle BTC madenciliğnin kârlılığında gerileme olduğu yorumunu yaptı. Belirsizliklerle başbaşa kalan madenciler bu nedenle kazandıkları ödül Bitcoin’leri bu dönemde daha hızlı elinden çıkarıyor.

Bitcoin madenciliği yapan şirketlerden White Rock Management’ın CEO’su Andy Long, aşırı risk alan madencilerin artan faizler sonucunda ödemelerini geciktirdiğini vurguladı. Bu nedenle borç veya sermaye arttırımı yoluyla büyümeye gidemeyen madenciler, ellerindeki BTC tokenleri satmaya artık daha istekli.

Geçtiğimiz haftalarda bilançosunu açıklayan madencilerden Riot, elde ettiği 639 Bitcoin’den 600 ünü sattığını açıkladı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail