BitcoinHaberler

Kripto Para Analisti Açıkladı: “Bir Sonraki Bitcoin (BTC) Boğa Rallisine Bu İkisi Öncülük Edecek!”

Kripto para analisti Ki Young Ju, takipçilerine yaptığı paylaşımında bir sonraki Bitcoin rallisine bunların öncülük edeceğini söyledi.

Kripto para analisti ve Güney Koreli on-chain analiz platformu CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju’ya göre, bir sonraki Bitcoin (BTC) rallisine enerji şirketleri ve geleneksel finans kurumları öncülük edecek.

Ki Young Ju’nun Bitcoin Görüşlerinin Temeli Ne?

Başta Bitcoin olmak üzere kripto paraların yüksek oranda elektrik tüketmesi son yıllarda tartışma konusu olmuştu.

Lu, attığı Tweet dizisinde yakında daha güvenli ve çevreci bir değişim olacağını, bu değişime BTC’nin liderlik edeceğini söyledi:

“BTC’nin bir sonraki boğa koşusuna enerji şirketleri ve geleneksel finans kurumları öncülük edecek. Göreceğimiz ilk değişim BTC ağının güneş ve rüzgar enerjisiyle çalışmaya başlaması olacak.”

Lu, Bitcoin madenciliğinin dünya genelinde ağırlıklı olarak hidroelektrik enerji ile yapıldığını belirtti. Verilere göre BTC madencilerinin %62’si hidroelektrik enerjisini kullanıyor.

Analiste göre güneş ve rüzgar enerjisi gibi daha güvenli enerji kaynakları ise BTC madenciliğinde yeterince kullanılmıyor.

Bu yazının yazıldığı anlarda bu iki enerji kaynağının toplam kullanımı %15-17 seviyelerinde gözüküyor.

Bununla birlikte bu iki enerji kaynağı, ABD’nin bu yaz en fazla elektrik üreteceği kaynaklar olarak tahmin ediliyor.

Young, Coin Metrics’in kurucu ortağı Nic Carter’ın enerji kaynaklarında değişiklik yapılmasını öneren bir blog yazısını takipçilerine hatırlattı.

Carter küresel madencilik elektrik kullanımının 15 gigawatt düzeyinde olduğunu ve ABD merkezli madencilerin bu enerjinin %40’ını kullandığını söylemişti. Carter güneş ve rüzgar enerjisinin kripto para dünyasına entegre edilmesi gerektiğini savunmuştu.

Lu, BTC madencilerinin yakın bir zamanda bu gelecek planını hayata geçirmesi gerektiğini söyledi. Ayrıca Young, güneş enerjisiyle Bitcoin madenciliği yapmak için Tesla ve diğer yenilenebilir enerji şirketlerinin kurduğu ortaklığa dair bir habere de atıfta bulundu.

Bitcoin’in temiz enerjiyi daha çok kullanması başta Tesla olmak üzere birçok şirketin yüzünü kripto para piyasasına dönmesini sağlayacaktır.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu