binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriCardanoKripto Para Analiz Şirketi, Cardano (ADA) İçin Rapor Yayınladı: İşte Performansı

Kripto Para Analiz Şirketi, Cardano (ADA) İçin Rapor Yayınladı: İşte Performansı

En büyük 10 kripto para arasında yer alan Cardano (ADA) için Messari yeni bir performans raporu yayınladı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto para analiz firması Messari, Cardano’nun (ADA) 2023’ün dördüncü çeyreğinde etkileyici bir performans sergilediğini gösteren ayrıntılı bir rapor yayınladı.

Rapora göre, Cardano’nun toplam kilitli varlıkları (TVL), çeyrekten çeyreğe (QoQ) %166 ve yıldan yıla (YoY) %693 artarak önemli bir yükseliş kaydetti. Bu büyüme, Cardano’nun TVL sıralamasını 2023’ün başında 34. sıradan yıl sonunda 11. sıraya yükseltti.

Raporda ayrıca Cardano üzerindeki stablecoin’inlerin değerinin bir önceki çeyreğe göre %37 ve bir önceki yıla göre %673 arttığı yer aldı.

Cardano üzerindeki stablecoin’inlerin değeri bir önceki çeyreğe göre %37 ve bir önceki yıla göre %673 arttı. iUSD Cardano üzerindeki stablecoin arasında piyasa değeri lideri olmaya devam ederken, USDM gibi alternatif çözümler mainnet lansmanına yaklaşıyor ve rapora göre bu da Cardano içinde çeşitlenen bir stablecoin ekosistemine işaret ediyor.

Cardano’nun yerel kripto para birimi olan ADA’nın fiyatı bir önceki çeyreğe göre %127.2 artarak genel kripto piyasasındaki %53.8’lik artışı önemli ölçüde geride bıraktı. Bu 4. çeyrek artışı, ADA’nın yıllık değişimini %145.2’ye çıkardı.

İlgili Haber  759 Milyar Doları Yöneten Citi Bank, Planladığı Yeni Özellikleri Uygulamak İçin Seçtiği Altcoin Ağını Açıkladı

Kasım ayında SEC, kripto para borsası Kraken ile ilgili bir davada SOL, ATOM ve NEAR gibi diğer varlıklarla birlikte ADA’nın da bir menkul kıymet olduğunu bir kez daha iddia etmişti. Ancak, 2023’ün başındaki SEC davalarının aksine, bu örnek ADA’da önemli bir fiyat dalgalanmasını tetiklemedi.

Ortalama işlem ücreti (ABD doları cinsinden) bir önceki çeyreğe göre %50.4 artarak 0,10 dolardan 0,15 dolara yükseldi. İlginç bir şekilde, ortalama işlem ücreti ADA cinsinden bir önceki çeyreğe göre değişmedi, bu da ADA’nın fiyat hareketinin ABD doları cinsinden artıştan neredeyse tamamen sorumlu olduğunu gösteriyor.

Rapora göre Cardano’nun ortalama günlük işlem sayısı bir önceki çeyreğe göre %10.9 artarak günlük aktif adres sayısındaki %1,6’lık artışı geride bıraktı. İşlemlerin aktif adreslere oranı geçtiğimiz yıl boyunca istikrarlı bir şekilde arttı ve bu da “güçlü kullanıcılarda” bir artış olduğunu gösteriyor. 4. Çeyrek İşlem/Aktif Adres oranı 1.60 ile bir önceki çeyreğe göre %9.2 ve bir önceki yıla göre %45.0 artış gösterdi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail