Haberler

Kripto Para ATM’leri Kara Para Aklamak İçin Kullanıldı

ABD'de kripto para ATM'si sayısının artış eğilimi gösteriyor olması endişeleri beraberinde getirdi.

Dünyanın en fazla kripto para ATM’sine sahip olan ve kripto para ATM’lerinin %50’sinden daha fazlasının kurulu olarak bulunduğu ABD’de, son dönemde 2.000’den daha fazla kripto para ATM’sine ilgi arttı. Bitcoin ATM’leri çok sık kullanılmaya başladı ve insanların kripto para almalarında büyük rol oynadı. Kripto paraların fiyat düşüşleri nedeniyle bir süredir yaşadığı kötü zamanlara rağmen, kripto para ATM’lerine olan ilgi ise azalmıyor, aksine daha fazla artarak ilgi görüyor.

İddialar ise vahim. ABD’de ve dünyanın birçok farlı ülkesinde kripto para ATM’lerinin kara para aklama ürünü olarak çok sık kullanıldığı ve bazı şirketlerin bu cihazları ABD’de yaymasının sebebinin de bu nedenle olduğu iddia edildi. İddialar bunlarla da sınırlı olmadı. Bitcoin ve kripto para ATM’lerinin tüketim çılgınlığı sebebi ile ilgi görüyor olabilecek olduğu ve insanların farklı olan ve az kişinin bildiği ürünler ve cihazlara olan ilgisinden dolayı kripto para ATM’lerine ilginin bu kadar yoğun olmasına sebep olduğu iddia edildi. ABD’de kara para aklamak için Bitcoin ATM’lerinin ne sıklıkla kullanıldığına ilişkin veri yok.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu