BitcoinBorsa

Kripto Para Borsalarının Hacmi Haziran Ayında Sert Düştü!

Kripto para borsaları haziran ayında sinek avladı.

Kripto para piyasası haziran ayında oldukça çetrefilli geçti ve birçok kripto para birimi sert düşüş yaşadı. Kripto para borsaları ise durum ne olursa olsun daha fazla para kazanmaya devam etti. Kripto para borsalarının hacmi mayıs ayındaki büyük düşüş nedeniyle geçtiğimiz ay rekor kırsa da haziran ayındaki hacim de oldukça fazla.

Kripto Para Borsalarının Hacmi Düştü

The Block tarafından paylaşılan verilere göre kripto para borsalarının hacmi haziran ayında 958,3 milyar doları gördü. Bu hacim ise mayıs ayında görülen 2,18 trilyon dolara kıyasla %56 düşüş yaşadı. Söz konusu kripto para borsa hacim endeksi ocak ayından bu yana 1 trilyon doların altını görmemişti.

Legitimate volume on spot exchanges

Kripto para borsalarının hacmine bakıldığında ise ticari hacme göre lider borsa Binance’in yine aynı konumda olduğu görülüyor. Bunun devamında Coinbase, daha sonra FTX ve daha sonra Kraken kripto para borsası yer alıyor. Binance, haziran ayında %69,7’lik pay ile lider olduğunu bir kere daha ortaya koydu. Coinbase, FTX ve Kraken ise sırasıyla %8, %4,2 ve %4,1 ticari hacim payına ulaştı.

Kripto para borsalarının hacminin düşmesi aslında piyasa için iyi bir gelişme olarak görülebilir. Mayıs ayında rekor kırılmasının temel sebebi sert düşüşler ve satış baskısı olarak biliniyordu. Şimdi ise satış baskısının azaldığı ve piyasanın toparlanma şansına ulaştığı yorumu yapılabilir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu