Borsa

Kripto Para Borsası Gate.io’nun ABD ve Kanada Pazarından Çekildiği İddia Edildi!

Çin merkezli kripto para borsalarından biri olan Gate.io'nun ABD ve Kanada piyasalarından çekildiği iddia ediliyor.

Kullanıcılardan elde edilen bilgilere göre, birçok kripto paranın ilk listelenme duraklarından olan Gate.io, ABD ve Kanada’daki faaliyetlerini sonlandırma kararı aldı.

ABD ve Kanada’da Yaşayan Gate.io Kullanıcılarına Mail Gönderildi

Kaynaklara göre kripto para borsası kullanıcılarına attığı maillerde, ikametgah bilgisi bulunmayan kullanıcıların hesaplarının kapatılacağını bildirdi.

Bununla birlikte ABD ve Kanada’da yaşadığı bilgisi borsada bulunan kripto para kullanıcılarına ise artık kendilerine hizmet verilemeyeceği iletildi.

Atılan maillerde, hizmet verilemeyen bölgelerde yaşanan kullanıcılardan şunlar talep edildi:

  • Hesabınızda bulunan varlıkların tümünü çekin.
  • Oluşturduğunuz spot ya da kaldıraç emirlerini kapatın.
  • Sahip olduğunuz türev pozisyonlarını kapatın.
  • Platformda bulunan diğer (Kazan/DeFi) hizmetlerini sonlandırın.
  • Bundan böyle para yatırma işlemlerini yapamayabilirsiniz.

ABD ve Kanada’da yaşayan ya da istenen bilgileri borsaya sağlamayan kullanıcıların hesaplarının 30 Nisan’dan sonra kapatılacağı bildirildi. Kullanıcıların tüm varlıklarını 10 Nisan’a kadar sistemden çekmeleri istendi.

Mailde ayrıca kısıtlama bulunmayan ülkelerde yaşayan fakat bu maili alan kullanıcıların endişelenmemesi gerektiği ve geçerli bir kimlik belgesi ile birlikte ikamet ettikleri ülkeyi doğrulayan bir belge (fatura ya da banka dekontu) göstermeleri halinde kendilerine yardımcı olunacağı aktarıldı.

Çoğu altcoinin piyasaya ilk çıkış noktalarından biri olan Gate.io’nun bu bölgelerde kapanması ABD ve Kanadalı kullanıcılar tarafından tepki ile karşılandı.

Çinli kripto para borsasının bölgedeki faaliyetlerini sonlandırmasının nedeninin Rusya’ya uygulanan yaptırımlar ya da kripto para borsalarına uygulanabilecek düzenlemeler olduğu düşünülüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu