binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerKripto para dolandırıcıları ''teşvik'' ile kandırıyor

Kripto para dolandırıcıları ”teşvik” ile kandırıyor

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Elektronik ortamda dolandırıcılıklar her ortamda olduğu şekilde yapılabiliyor ve bu dolandırıcılık vakalarının tutarları bazen çok yüksek olabiliyor. Tıpkı kripto para dolandırıcılıklarında olduğu üzere bilişim teknolojilerinin aktif ve etkin kullanımı sayesinde Türkiye dahil internetin olduğu tüm ülkelerde dolandırıcılık vakalarına rastlanıyor.

Bu dolandırıcılık örneklerinin en yenisini ise kripto para kategorisinde görmek mümkün olabiliyor. Bir süre önce kripto paralar ile ilgili dolandırıcılık ve fidye, adam kaçırma vakalarının yaşanmaya başladığı dış basında ve yerel basında haber olmuştu. Türkiye’de dahi kripto para için fidye/adam kaçıma vakalarının yaşanmaya başladığı gündeme yansımış ve vatandaşların bu konuda dikkatli olması için olası dolandırıcılık vakalarına maruz kalmamak için dikkatli olması gerekiyor ve bazı önlemler almaları öneriliyor.

Önlemler almayanlar sorun yaşıyor

Kripto paralarda teşvik adı altında dolandırıcılık vakalarına Türkiye’de henüz rastlanmasa bile yabancı ülkelerde bu konuda birçok problem yaşayan insan olduğuna dair raporlar sürekli online medyada kendisine küçük çaplı yer bulabiliyor. Bu tür sorunları yaşayanların daha çok ”kazanç” hırsı çok fazla olan kişilerde görüldüğü, orta yaşlı kişilerin ve gençlerin güven konusunda daha fazla katı olduklarından dolayı bu tür sorunları yaşamadıkları ifade ediliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail