binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerKripto Para Dolandırıcıları Twitter'de Risk Oluşturuyor

Kripto Para Dolandırıcıları Twitter’de Risk Oluşturuyor

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Dünyanın en büyük değişimini ya da en yaygın olarak bilinen teknolojinin önde gelen isimlerini taklit eden kişiler yüzünden bugün bir çok dolandırıcılık vakası oluyor. Bunun en çok yapıldığı sosyal mecra hiç şüphesiz Twitter. Hatta öyle ki çoğu önemli kişi resmi twitter hesabına “Kimseye Kripto Para Hediye Etmiyorum” tarzında başlıklar yazmış durumda.

Bir fotoğraflı kimliğe sahip olan dolandırıcılar, Twitter üzerinden ya bir şekilde mavi tik alıyor ya da bunu taklit ediyor. İnsanlar da bu “mavi tik” e güvenerek bu kişilere itibar ediyor ve dediklerini yapıyorlar. Çoğu kişiden Ethereum veya başka bir kripto para isteyen kişiler daha sonra hediye veya çekiliş yapma vaadiyle insanları kandırıyor. Dolandırıcılar bunu kripto paralar ile yapıldığı için herhangi bir takip mekanızması ile yakalanamıyorlar.

Resmi Twitter Hesaplarını Taklit Ederek Dolandırıyorlar

Hesapları taklit edilen kişiler arasında, kripto paralarla alakalı yazılar yazan yönetmen Seif Elsbei’den Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin‘e kadar bir çok kişi var. Bununla da yetinmeyen dolandırıclar artık borsaların resmi hesaplarını da taklit etmeye başladılar. Takipçi sayılarını da bot sistemi ile yükselip insanların güvenilirliğini iyice sağlıyorlar.

Ayrıca gerçek kişi olduğu anlaşılmasıyla Twitter tarafından “mavi tik” verilen dolandırıcılar herkes tarafından güveniliyor. Bu yüzden Twitter’in mavi tik verirken gerçek kişi olmasından ziyade hesabın güvenilirliğini de araştırmak zorunda.

 

 

 

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail