Kripto Para

Kripto Para Fonları Aralık Ayından Bu Yana Zirvede! Peki Hangi Altcoinler Yatırımcıların Gözdesi?

Kripto para yatırım ürünleri Aralık ayından bu yana en büyük yükselişlerini gerçekleştirdi. Hangi altcoine ilgi fazla?

CoinShares raporlarına göre kripto para fonlarına akan taze yatırım miktarı geçtiğimiz hafta son üç ayın en yüksek seviyesine yükseldi. Yükseliş momentumunda Avrupalı fonlar başı çekiyor.

Kripto Para Fonları Aralık Ayı Ortasından Bu Yana En Büyük Yükselişini Yaşadı

Pazartesi günü CoinShares tarafından açıklanan yükseliş, iki hafta art arda yaşanan ve fonlardan çıkışın hakim olduğu negatif trendin ardından geldi.

Bununla birlikte dünyanın en büyük kripto parası Bitcoin de geçtiğimiz Nisan ayından bu yana en büyük haftalık yükselişini yaparak 48.000 dolar sınırına dayandı.

CoinShares verilerine göre dijital varlık yatırım ürünleri 25 Mart’ta sona eren hafta boyunca 193 milyon dolarlık sermaye girişi yaşadı. Söz konusu yatırım girişlerinin 147 milyon doları Avrupa fonlarından ve 45 milyon doları ise Amerikan fonlarından geldi.

Fon sağlayıcıları arasında CoinShares Physical 91 milyon dolar ile liderlik konumunda yer alırken Purpose Bitcoin ETF’sinde ise 16 milyon dolar çıkış yaşandı.

Hangi Altcoinler Yatırımcıların Gözdesi?

Solana odaklı kripto para fonları ise tek bir haftada şimdiye kadarki en büyük yükselişlerini yaşadı. Bu yükseliş ile birlikte Solana fonu kripto para yatırım ürünleri arasında en büyük beşinciliğe ve Ethereum odaklı olmayan altcoin fonları arasında ise birinciliğe yükseldi.

Hangi fonlara ve altcoinlere yatırım yapıldığını açıklayan CoinShares grafiği.

Bununla birlikte Bitcoin odaklı fonlara 97.8 milyon dolar akarken Ethereum odaklı fonlara ise 10.2 milyon dolar eklendi. Birden fazla sayıda varlığa odaklanan fonlarda ise 5.5 milyon dolarlık bir çıkış gerçekleşti. Birden fazla varlığa odaklanan fonlarda yaşanan bu gelişme sürpriz olarak algılandı çünkü bu fonlar son zamanlarda gözde konuma gelmişti. Bu yıl bu fonların net çıkış yaşadığı sadece iki haftadan biriydi.

Cardano odaklı fonlar 1.8 milyon dolar net giriş yaşarken Polkadot odaklı fonlar 1.2 milyon dolar, ATOM odaklı fonlar ise 800.000 dolar giriş gördü.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu