blank
HaberlerKripto Para

Kripto Para İçin Yasa Hazırlayan Ülke Sayısı Arttı

Kripto paralar için yeni yasalar hazırlayan ülke sayısında artış yaşanıyor. Birçok ülke kripto paralar hakkında yeni yasalar hazırlamaya devam ederken, bugün Romanya’nın yeni yasalar hazırladığını açıklaması ve bunun hemen ardından Türkiye’nin elektronik para üzerinde çalıştığına dair açıklamalar ülkelerin elektronik paralara olan güveninin olmadığını ve yasalar hazırlanmasının zorunlu olduğunu gösteriyor.

Yatırımcıları ve rezervleri korumak adına önlemler alan hükümetler arasına en son Romanya ve Hindistan katılırken, yakın bir zaman sonrasında Türkiye’nin de yeni yasaları devreye alabilecek olduğu düşünülüyor. Zira Başkan Erdoğan’ın bugün elektronik para açıklamasının arkasında mevcut bazı yasalar olması gerekiyor.

Yasalar Düzgün Yatırımcıyı Koruyacak

Mevcut olmayan yasalar düzgün yatırımcıların sürekli risk ve tehditler altında işlemlere yapmasına neden oluyor. Kötü düşünceye sahip olan yatırımcılar ve siber saldırganlar ise her zaman kazançlı çıkarken yeni gelecek olan yasalar ile bunu engellemek mümkün olabilecek. Yasaların ne zaman devreye gireceği ve ne zaman aktif olacak olduğu konusu ise gelecekte ortaya çıkabilecek olan konular ve beklentilerden bir tanesi.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu