Kripto Para

”Kripto para işlemlerini takip etmek gerekiyor”

Rusya Federasyonu Finansal-Mali Eylem Görev Gücü (FATF), kripto paralar ile ilgili yaptığı açıklamada kripto paraların işlemlerinin derhal takip edilecek bir mekanizmanın Rusya tarafından kurulması ve işlemlerin ciddiyet ile takip edilmesi gerektiğini açıkladı. Rusya Federasyonu vatandaşlarının kripto paralar ile ne yaptıklarından bilgi ve haber sahibi olunması gerektiği belirtilen açıklamada, aksi durumda bunun Rusya’nın gelecek yılları için ortaya büyük çaplı problemler getirebilecek olduğu ve bu problemlerin ekonomiye ve orduya dahi zarar verebilecek kadar büyük olabilecek olduğu belirtildi.

Rusyalı yöneticiler bir süredir düzenleme istiyor

Rusya’da iddialar ”oligarklar” olarak adlandırılan yönetim üzerinde ciddi etkisi ve payı olan ülke zenginlerinin ciddi kripto paraların düzenlenmesini ve herkesin ne yaptığının takip altında olması gerektiğini öneriyor. Benzer bir örnek ile Amerikan istihbaratının sitesinde ”iletişim” sayfasında da Rusya merkezli olan kişilerin kendi güvenlikleri için iletişim formunu kullanmamaları ve Rusya’da güvenlik problemleri yaşayabilecek oldukları uyarısı yapılmakta. Rus zenginlerin vatandaşları denetleme ve kontrol altında tutma isteğinin bir yere kadar geçerli olabileceği, sonrasında ise kripto paraların gücü sayesinde bir takım engellerin aşılabilecek olduğu değerlendirilmekte.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu