Bitcoin

Kripto Para Karşıtı Warren Buffett, Bitcoin Bağlantılı Bankaya 1 Milyar Dolar Yatırım Yaptı!

Dünyanın en tanınan yatırımcılarından biri olan Warren Buffett, Bitcoin bağlantılı bir bankaya 1 milyar dolar yatırım yaptı.

Warren Buffett’ın CEO’luğunu yaptığı Berkshire Hathaway, Visa ve Mastercard hisselerinin bir kısmını satarak Brezilya’nın en büyük finans teknolojisi bankası Nubank’a olan yatırımını arttırdı. Söz konusu banka, ülkedeki Bitcoin yatırımcıları arasında son derece popüler olmasıyla tanınıyor.

Warret Buffett, Mastercard ve Visa Hisselerini Satıp Bitcoin Bağlantılı Nubank’a 1 Milyar Dolar Yatırım Yaptı

Kısa bir süre önce yayınlanan belgede, Berkshire Hathaway’in 2021 yılında, Nubank Class A hisselerine 1 milyar dolar yatırım yaptığı ortaya çıktı. Şirket ayrıca, sahip olduğu Visa hisselerinden 1.8 milyar dolar ve Mastercard hisselerinden ise 1.3 milyar dolar satış yaptı. Ünlü holdingin bu hamlesi, geleneksel kredi şirketlerinden uzaklaşıp finans teknolojileri şirketlerine yakınlaştığı şeklinde yorumlandı.

Warren Buffett, yatırım konusunda ekstra dikkatli bir iş insanı olmasıyla tanınıyor. Ünlü CEO özellikle de finans teknolojisi ve kripto paralar gibi yeni ortaya çıkan sektörlere temkinli yaklaşıyor. Dünyanın en tanınan yatırımcılarından biri olan Buffett, Bitcoin gibi merkezsiz finans çözümlerinin “dünya için hiçbir şey yaratmadığını” söyleyerek bu teknolojileri ciddiye almadığını daha önce defalarca dile getirmişti.

Bununla birlikte, Berkshire’ın Nubank’a yaptığı son yatırım ile birlikte Buffett, finans teknolojisine karşı tutumunu yumuşatmışa benziyor. Şirket, Nubank girişimine 2021 yılının Temmuz ayında 500 milyon dolarlık yatırımda bulunmuştu. Şirketin bu yatırımdan elde ettiği gelir, Nubank’ın 2021 yılının Aralık ayında New York borsasında listelenmesi ile birlikte 150 milyon doları bulmuştu.

Nubank tarafından 2020 yılının Eylül ayında satın alınan bir alım satım platformu olan Easynvest, 2021 yılının Temmuz ayından bu yana aktif bir şekilde Brezilya’da Bitcoin ETF’si hizmeti sunuyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu