AltcoinBitcoin

Kripto Para Odaklı ETF, Bir Ülkede Daha Onay Aldı

Avustralya, kripto para odaklı ETF için düğmeye bastı.

Tam anlamıyla bütün kripto para piyasası lider kripto para birimi Bitcoin odaklı bir ETF’in ABD’den onay almasını beklerken başka ETF’ler onay almaya devam ediyor.

Avustralya Menkul Kıymet Borsası tarafından yapılan son açıklamada, BetaShares Crypto Innovators ETF isimli ürünün onay almaya çok yaklaştığı vurgulandı. Söz konusu ETF, “CRYP” adı altında listelenecek ve Coinbase kripto para borsasının yanı sıra madencilik şirketi Riot Blockchain ve BTC alımları ile bilinen MicroStrategy’nin hisselerini takip edecek.

Sırada Bitcoin ETF’i Var

BetaShares CEO’su Alex Vynokur konu hakkında yaptığı açıklamada ETF’in Avustralya’nın menkul kıymet regülatörü tarafından onaylanma sürecinin çok uzun sürdüğünü belirtti ancak talebin devamlı olarak arttığını vurguladı.

Vynokur, şirketin kripto para odaklı ETF öncesinde kripto para şirketleri odaklı ETF kararı almasındaki sebebin de regülasyonlar olduğunun altını çizdi.

Avustralya’nın attığı bu son adım da aslında dünyada kripto para birimlerine yönelik bakışın değiştiğini göstermekte. Buna rağmen ABD ise hala beklenen iyi haberi vermedi ve kripto para yatırımcılarının ABD’den gelecek bir haberi beklediği biliniyor.

SEC İçin Tarih Daralıyor

ABD’nin menkul kıymet regülatörü SEC, birçok Bitcoin ETF başvurusu almasına rağmen bunların neredeyse hiçbirini kabul etmedi ve devamlı olarak ertelemeye devam etti. Önümüzdeki ay ise SEC’nin birden çok ETF hakkında son kararı vermesi gerekiyor ve piyasa buna odaklanmış durumda. Eğer SEC bir Bitcoin ETF’ine onay verirse piyasayı çok olumlu bir senaryo bekliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu