fbpx
AnalizHaberler

Kripto Para Piyasaları 2018 Yılında Olgunlaşacak

Hong Kong merkezli kripto para yatırım şirketi olan Orichal Partners‘in kurucularından Andrian Lai, yaptığı açıklamada 2018 yılında kripto para piyasalarının olgunlaşacağını ve ciddi anlamda kurumsal yatırımcı çekip ticaret hacminin artacağını belirtti.

Analist Lai, 2017 yılında kripto para piyasalarının bir çok yatıcımcı tarafından duyulduğunu ve piyasa hacminin ciddi anlamda büyüdüğünü ifade etti. 2018 yılının ilk çeyreğinde piyasadaki güvenin ve hareketliliğin azaldığını ve bunun en büyük nedeninin kurumsal yatırım eksikliği olduğunu dile getirdi.

Yaptığı açıklamada:

Düzenleyciler, kripto paraları yasaklayacak hamle yapmayıp, piyasanın olgunlaşması için uğraşıyorlar. Eğer bu uğraşlar netlik kazanırsa kurumsal yatırımcılar piyasaya daha çok güvenecek ve büyük bir sermaye akışı olacak.”

2018 yılı kripto paralar için tam anlamıyla düzenleme yılı oluyor diyebiliriz. SEC ve CFTC gibi bir çok komisyon bu konuda önemli mesailer harcadı. Ayrıca ABD, Güney Kore, Japonya gibi ülkelerde ciddi düzenlemeler üzerinde çalışıyor.

Netleşen veya netleşmekte olan bu süreç beraberinde kripto paralardaki yatırımcı sayısının artmasına neden oluyor. Hal böyleyken bazı önemli kuruluşlar tarafından muallakta kalan konular netlik kazanınca Lai’nin dediği gibi piyasada ciddi bir artış gözlenebilir.

 

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Etiketler

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Haber Bülteni

Kripto para piyasasındaki son gelişmelerden her gün haberdar olabilmek için e-mail bültenimize kaydolun. Dilediğiniz zaman aboneliği bir tıkla sonlandırabilirsiniz.
Holler Box