Kripto Para

Kripto Para Piyasası Hacmi 100 Milyar Dolar Endişesini Geride Bıraktı

Piyasa hacmi 120 milyar dolar.

Kripto para piyasası hacminin 111 milyar dolar seviyesinde yaşadığı 100 milyar dolar ve altı hacim seviyesi endişesi geride kaldı. Bitcoin fiyatının yükselmeye başladığı birkaç günlük sürede piyasa hacmi tekrar 120 milyar dolar değere ulaştı ve yatırımcılar tekrar değeri yükselen kripto para birimlerinin piyasa hacminin yükselmesi ile piyasaya olan güvenlerinin arttığını söyledi. Bitcoin fiyatının birkaç gündür normal denge sürecinde kalması ve bu denge süresi boyunca 3.600 dolar seviyesini bir şekilde koruyor olması yatırımcıların piyasada güven kaybı yaşamasını engelleyen ve piyasada mevcut sorunların önüne geçen fiyat dengesi oldu.

Bitcoin fiyatı piyasa hacmini belirliyor

Piyasa hacmini belirleyen en önemli etken olan Bitcoin fiyatının, aniden yükselmesi durumunda piyasa hacminin birkaç saat içerisinde 140 milyar doları görmesi mümkün. Aynı zamanda Bitcoin fiyatının değer kaybetmesi durumunda piyasa hacminin birkaç saat içerisinde 99 milyar dolar ve altı seviyeyi görmesi mümkün olabilir.

Kripto para piyasalarında yaşanan her değişim piyasa hacmini etkilerken kripto para analistleri fiyatlardan çok piyasa hacminin yatırımcıları endişelendirdiği dönemler olduğunu, piyasa hacminin değer kaybetmesinin saldırılara açık bir kripto para piyasası yarattığını düşünüyorlar.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu