coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerKripto Para Piyasasında 2024 Hack Olayıyla Başladı: Milyonlarca Dolar Kayıp Şüphesi

Kripto Para Piyasasında 2024 Hack Olayıyla Başladı: Milyonlarca Dolar Kayıp Şüphesi

Blockchain'ler arasında varlık transferine aracılık eden Orbit Bridge'in bir hack saldırısına kurban olduğu iddia ediliyor.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

15’ten fazla halka açık blockchain’i destekleyen zincirler arası bir köprü hizmeti olan Orbit Bridge, platformdaki 80 milyon dolar değerindeki kripto parayı çeken bilinmeyen bir saldırgan tarafından hacklendi.

Saldırgan WBTC, USDT, USDC ve DAI için farklı yeni cüzdanlar kullandı ve büyük bir işlemde Orbit’ten bilinmeyen bir cüzdana 9.500 ETH (21.733.596 USD) aktarmayı başardı. Saldırı, test işlemlerinin Orbit Bridge tarayıcısında göründüğünü, ancak daha büyük olanların görünmediğini fark eden bazı kullanıcılar tarafından tespit edildi.

İlgili Haber  Eski Goldman Sachs Yöneticisi, Bitcoin Fiyat Tahminini Paylaştı: "2025 Gelmeden 1 Milyon Dolar"

Orbit Bridge ekibi henüz hack olayıyla ilgili resmi bir açıklama yapmadı ve kayıpların tam miktarını da açıklamadı. Ancak bazı kaynaklar toplam kayıpların 80 milyon doların üzerinde olduğunu ve bunun da tarihteki en büyük zincirler arası köprü hack’lerinden biri olduğunu iddia ediyor. Çapraz zincir köprü hack’leri geçtiğimiz yıl yaygın bir olay haline gelmiş, hacker’lar mesajları taklit etmek ve yeni token’lar basmak için köprü sözleşmelerindeki açıklardan faydalanmıştı.

Orbit Bridge kullanıcılarının bir sonraki duyuruya kadar hizmeti kullanmayı bırakmaları ve herhangi bir şüpheli faaliyet için cüzdanlarını izlemeleri tavsiye ediliyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail