binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAnalizKripto Para Piyasasında Ayı Sezonu Bitiyor Mu?

Kripto Para Piyasasında Ayı Sezonu Bitiyor Mu?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bilindiği gibi çoğu altcoinin fiyatı Bitcoin’e bağlı. Piyasaya baktığımız zaman Bitcoin ciddi bir değer kaybı yaşadığında altcoinlerde onunla beraber düşüyor. Hatta durum öyle ki Bitcoin sert bir yükseliş yakaladığında da altcoinler buna hemen tepki veremiyor ve bir süre sonra yükselmeye başlıyorlar.

Şuanda bütün piyasanın yaklaşık yüzde 43’ünde Bitcoin hakimiyeti var. Durum böyle olunca bütün altcoinler Bitcoin hareketlerinden oldukça etkileniyor.

Bitcoin, 2014-2015 ve 2017-2018 yıllarındaki grafikler incelendiğinde boğa sezonunun bitebileceği sinyallerini veriyor. Quartz, 2014-2015 ve 2017-2018 yılları arasındaki fiyat dalgalanmalarını karşılaştırdığında, Bitcoin’de ki mevcut düzeltme 2014’de kinden kısa olabilir şeklinde bir yorum yaptı.

4 Aralık 2013’den başlayarak 4 Ocak 2015’e kadar Bitcoin yaklaşık 400 günlük bir ayı sezonu içersindeydi ve bu dönemde yüzde 80’in altında tarihi değer kayıpları yaşadı. 2018 yılı içerisinde ise 200 günlük fiyat grafiğine bakıldığında Bitcoin yüzde 72’lik bir düşüş yaşayarak geçmiş yıllardaki düzeltmeye göre daha hızlı değer kaybettiğini görüyoruz.

Aralık 2013 ve Ocak 2015 tarihindeki grafikle, bugünkü karşılaştırıldığında grafik dalgalanmalarının aynı olduğunu görüyoruz. Tek fark ise zaman aralığı. Bu grafiklerden yola çıkarak Bitcoin’in düzeltmesinin 2014 yılındaki gibi uzun sürmeyeceği hatta sona gelindiği yorumları yapıldı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail