Altcoin

Kripto Para Piyasasındaki Düşüş Sırasında Ethereum Balinaları En Fazla Hangi Altcoinleri Alıp Sattı?

Kripto para piyasasındaki son düşüş sırasında Ethereum balinaları hangi altcoinleri alıp satarak tepki verdi?

Kripto para balina yatırımcılarının hareketlerine dair kayıtları paylaşan WhaleStats, Bitcoin ve kripto para piyasasında yaşanan son düşüşler sırasında balinaların en fazla satın aldığı altcoinleri yayınladı.

Dünyanın en büyük 100 Ethereum balinasını inceleyen analiz ilginç sonuçlar ortaya çıkardı.

Ethereum Balinalarının En Fazla Satın Aldığı Altcoinler Arasında Stablecoin’ler Dikkat Çekti

Verilere göre balinaların en çok satın aldığı altcoinlerin ilk iki sırasında stablecoin’ler bulunuyor. Kripto para piyasasında düşüş yaşandığı anlarda 100 balina ortalama olarak 3.8 milyon dolarlık USDC ve 2.7 milyon dolarlık USDT satın almış.

Ethereum balinalarının son 24 saatte en fazla satın aldığı kripto paralar.

Üçüncü sırada ise şaşırtıcı olmayan bir şekilde Ethereum yer alıyor. Balinaların her biri ortalama olarak 322.000 dolarlık Ethereum tokenini cüzdanlarına eklemiş.

Bununla birlikte listenin dördüncü sırasında pek de popüler olmayan bir altcoin yer alıyor. Balinalar düşüş sırasında ortalama olarak 115.000 dolarlık Synapse’ı (SYN) bünyelerine katmış. Yaklaşık 400 milyon dolarlık bir piyasa değerine sahip olan SYN, bu yazının yazıldığı anlarda son 24 saatte %1.8 değer kaybederek 2.29 dolardan işlem görüyor.

Balinaların listesinde beşinci sırada ise bir oyun tokeni bulunuyor. Immutable X (IMX), balinalar tarafından ortalama olarak 49.291 dolarlık satın alınmış.

Listede altıncı ve yedinci sırada ise sırasıyla BUSD ve CVX yer alıyor. CVX platformundaki bir hata nedeniyle çok sayıda token sirkülasyona dağılmıştı. Balinalar bu coinleri toplamış gibi görünüyor.

İlgili Haber
Convex Finance (CVX) Üzerindeki Bug Nedeniyle Milyonlarca Coin Sirkülasyona Girdi!

Bununla birlikte en fazla satın alınan ilk 10 kripto para içerisinde son üç sırayı ise SHIB, BULL ve VRA altcoinleri paylaşıyor.

Satışlarda da Stablecoin’ler Başı Çekti

Bununla birlikte balinaların düşüş döneminde en fazla sattığı coinler arasında ise özellikle yüklü miktarda stablecoin dikkat çekiyor. Bununla birlikte en fazla satın alınan coinler arasında yer alan IMX ve CVX en fazla satılan kripto paralar listesinde de bulunuyor.

Ethereum balinalarının son 24 saatte en fazla sattığı kripto paralar.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu