Kripto HaberleriHaberlerKripto Para Piyasasının Toplam Piyasa Değeri Yeniden 2 Trilyon Doların Üstüne Çıktı

Kripto Para Piyasasının Toplam Piyasa Değeri Yeniden 2 Trilyon Doların Üstüne Çıktı

Takip et

Bitcoin’in gün içerisinde 45.000 doların üstüne çıkmasıyla birlikte kripto piyasasının ralli yaşaması sonucunda CoinGecko verilerine göre kripto paraların toplam piyasa değeri yeniden 2 trilyon doların üstüne çıktı.

Kaynak: Coingecko

Kripto Para Piyasası Gün İçerisinde Aylar Sonra Yeniden 2 Trilyon Doların Üstüne Çıkmayı Başardı

Kripto para piyasası için 2 trilyon doların üstü en son Ağustos ayında görülmüştü.

BTC fiyatı son bir haftada %14, Ethereum fiyatı ise %12 artış gösterdi.

Analistler, daha önce yaptıkları açıklamalarında Bitcoin ve kripto piyasasında yaşanan son yükselişin nedenlerinden birinin de Rusya’ya karşı gerçekleştirilen yaptırımlar olduğunu söylemişti.

Analistlere göre Rus Rublesindeki değer kaybından kaçmak isteyen Ruslar kripto teknolojisine yöneldi.

İlgili Haber
Bitcoin ve Kripto Paralarda Yaşanan Son Yükselişin Nedenleri Neler?

Tüccar ve analist Alex Kruger, kısa bir süre önce verdiği demecinde konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Talepsiz sermaye kontrolleri fiyat üzerinde bir etki yaratmaz. Sermaye kontrolleri, fiyatın talebin nerede olduğuna bağlı olarak bir tarafa veya diğerine sapacağı anlamına gelir.”

Altcoin Piyasasında da Yükselişler Yaşanıyor

Kripto piyasasında dikkat çeken yükselişler gösteren altcoinler arasında Terra (LUNA) dikkat çekti. LUNA fiyatı geçtiğimiz haftadan bu yana yaklaşık olarak %70 değer kazandı.

Solana ile Avalanche (AVAX) ve Polkadot (DOT) gibi katman 1 altcoinlerde de yükselişler gözlendi. SOL fiyatı bu hafta %18.5 değer kazanırken AVAX %16, DOT ise yaklaşık olarak %13 yükseldi .

Buna ek olarak Bitcoin fiyatındaki son yükseliş ile beraber BTC’nin toplam piyasa değeri Rus Rublesininkini geride bıraktı.

Bitcoin’in piyasa değeri bu yazının yazıldığı anlarda 835 milyar dolar civarında seyrederken Rus Rublesinin piyasa değeri ise 626 milyar dolar civarında bulunuyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları