Kripto HaberleriHaberlerKripto Para Sektörü FED'in Dijital Dolar Hamlesine Karşı Çıkıyor!

Kripto Para Sektörü FED’in Dijital Dolar Hamlesine Karşı Çıkıyor!

Blockchain birliği yöneticisine göre, kripto para endüstrisi bir merkez bankası dijital para birimi fikri konusuna şu an için olumlu bakmıyor.

Takip et

Blockchain Birliği İcra Direktörü Kristin Smith, Perşembe günü Brookings Enstitüsü’nde düzenlenen bir forum sırasında olası bir dijital dolar ile ilgili gizlilik endişelerini dile getirdi.

Smith, dijital varlıklar ve ödeme sistemlerinin geleceğine odaklanan sanal bir etkinlikte Hazine Bakanlığı İç Finans Müsteşarı Nellie Liang ve diğer mali politika uzmanlarıyla birlikte yer aldı.

Devlet tarafından çıkarılacak bir dijital para birimi hakkındaki görüşmeler Washington’da yoğunlaşmaya devam ediyor.

ABD Merkez Bankası, ulusal bir stablecoin olarak hareket edecek dijital dolar çıkarmayı düşünüyor. Biden yönetimi geçen hafta konuya ilişkin bir dizi dijital varlık raporu yayınladı.

İlgili Haber
FED Başkan Yardımcısı, Dijital Dolar Hakkında Konuştu!

Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi’ndeki milletvekilleri, FED’in konuyla ilgili çalışmasını sürdürmesini isteyerek  dijital bir dolar hakkındaki düşüncelerini Kongre’ye rapor etmesini gerektiren yeni bir stablecoin tasarısı hazırladı.

Buna karşın FED Başkan Yardımcısı Lael Brainard, dijital dolar kararının yakın zamanda mümkün olmadığını söyledi.

Dijital dolar çıkarılmasının, bankaları, kredi kuruluşlarını ve diğer finansal kurumları yerinden edip etmeyeceğinin göz önünde bulundurulacağını belirtti.

Merkez Bankası şimdilik uzun zamandır üzerinde çalıştığı ve önümüzdeki yıl hayata geçirmeyi planladığı hızlı ödeme projesi FedNow’a odaklanmışa benziyor.

Smith, FED dijital dolar konusunda karar verdiğinde, Bitcoin ve stablecoinlerin dijital doları önemsiz hale getirebileceğini düşünüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları