Altcoin

Kripto Para Sektöründe Bugüne Yine Bir Hack Damga Vurdu!

MISO, hacklenen en güncel platform oldu.

Popüler merkezsiz kripto para borsası SushiSwap’in token platformu olan MISO, saldırıya uğrayan en güncel kripto para projesi oldu. Söz konusu platformun bugün içerisinde 3 milyon dolarlık ETH vurgunu yaşadığı aktarılıyor.

3 Milyon Dolar Çalındı ve İade Edildi

SushiSwap’in CTO’su Joseph Delong tarafından aktarılan bilgilere göre MISO aslında DeFi projelerinin çok yakından bildiği bir saldırıya kurban gitti. İlk tahminlere göre ise 3 milyondan fazla zarar var ve bununla ilgili araştırmalar sürüyor.

İlk olarak yaklaşık 864 ETH’nin çalındığını vurgulayan ve saldırganın adresini bile paylaşan Delong, daha sonra ise inanılmaz gelişmeleri paylaşmaya devam etti. Delong’un aktardığı bilgilere göre saldırgan yavaş yavaş fonları iade etmeye başladı ve 100 ETH ile süreci hızlandırdı. Bir saat önce de son fonları iade eden hacker, ilginç bir şekilde 3 milyon dolarlık bütün fonu tamamen iade etmiş oldu.

GitHub ismi Aristok3 ile bilinen anonim bir geliştirici, aktarılan bilgilere göre platforma oldukça kötü bir kod ekledi ve bu kod yüzünden aslında platform saldırıya uğradı. Delong, token satış platformundaki bütün açıkların ise şu an gizlendiğini aktardı. Geçtiğimiz yıl piyasaya giriş yapan SushiSwap buna rağmen 700 milyon doların üzerinde 24 saatlik ticari hacmi ile kesinlikle alanının en büyüklerinden birisi.

MISO saldırganının kim olduğu bilinmese de FTX ve Binance gibi kripto para borsaları ile bu kişinin kimliğini bulmak için iletişime geçtiği belirtiliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

İşleri güçleri yalan dolan maksat paralar cukka olsun


Başa dön tuşu