Bitcoin

Kripto Para Sektörüne Birinci Çeyrekte Rekor Para Girişi Oldu

Kripto para sektörüne 2021'in ilk çeyreğinde giren varlıkların toplam miktarı 4,2 milyar dolar!

Kripto para sektörü rallisine 2020 yılının sonunda başlasa da 2021 yılında kesinlikle bunun hız kazandığı biliniyor. 2021 yılının başından itibaren Bitcoin’in neredeyse %300 yükseliş elde etmesi ise sektöre giren paranın ve yeni sermayenin ne kadar fazla olduğunu ortaya koymakta.

CoinShares Raporunu Açıkladı: 4,2 Milyar Dolar Giriş Oldu

Sadece beş kripto para yatırım ürününe ilk çeyrekte 1 milyar dolardan fazla para aktarıldığı görülmekte. CoinShares tarafından aktarılan bilgilere göre ise 2021’nin ilk çeyreği kesinlikle rekorlarla dolu oldu.

CoinShares araştırması, ilk çeyrekte kripto para sektörüne giren paranın 4,2 milyar dolar olduğunu vurguladı. Ethereum fiyatının ise kurumsal yatırımcıların gözdesi olduğu, aktarılan raporda vurgulanıyor.

Sektöre giren büyük yatırım firmalarının arasında ise MassMutual, MicroStrategy, One Asset River Management ve tabii ki Tesla yer alıyor. Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık yatırımına ek olarak MicroStrategy toplamda 4 milyar dolara yakın yatırımda bulundu.

İlk aylarda kurumsal yatırımcılar özellikle Bitcoin’e ilgi gösterse de mart ayında bu durum değişti ve Ethereum öncelikli bir hal aldı.

Mart ayındaki kurumsal yatırımın %50’sinin direkt olarak Ethereum yatırım ürünlerine aktarıldığı görüldü. CoinShares’in elindeki 1 milyar dolarlık yatırım fonunun ise kısa sürede 5 milyar dolara kadar çıktığı biliniyor.

Kurumsal yatırımcılar arasında en çok fon aktaranın ise Grayscale Investments olduğu biliniyor. Grayscale’in yönetimi altındaki toplam fon yılın başından bu yana 2 kat arttı ve 45 milyar dolara ulaştı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu