Kripto Para

Kripto Para Sektörünün “En Sevilen” İsimlerinden Olan Ünlü Yönetici, Görevinden Ayrılıyor

Coinbase’in eski yöneticilerinden olup daha sonra ABD’nin bankacılık regülatörü OCC’ye geçen Brian Brooks, kısa sürede bütün kripto para sektörünün sevgisini kazandı. Brooks, Mayıs 2020 tarihinde OCC’ye katıldı ve bunun devamınca OCC’nin birçok kripto para sektörünün yararına karar almasını sağladı.

OCC’nin Kilit İsmi Ayrılıyor

Bunların ilki ise kısa süre önce duyurulan bankaların stablecoin ve blockchain ağı kullanabileceğinin izni oldu. OCC tarafından verilen izin ile birlikte ABD’deki bankalar transferlerini stablecoinleri veya blockchain ağını kullanarak yapabilecek. Bunun devamında ise 13 Ocak tarihinde çok daha önemli bir haber geldi. Kripto para startup firması Anchorage, 13 Ocak tarihinde OCC’den izin aldıklarını ve artık “ulusal kripto para bankası” olunduğunu belirtti.

ABD Başkanı Donald Trump tarafından 27 Kasım 2020 tarihinden başlayarak 5 yıl boyunca OCC Başkanlığı görevini yapması onaylanan Brian Brooks’un ayrılma sebebi ise yönetim değişikliği. Demokrat tarafın onaylamayacağı ve dirençle karşılaşacağı tahmin edilen Brooks, bu olay gerçekleşmeden regülatörden ayrıldığını açıkladı.

SEC Başkanı Sevindirirken Brooks Üzdü

ABD’nin bir başka finansal regülatörü Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton da kısa süre önce benzer bir haber verdi. Jay Clayton, görev süresinin bitimine daha vakit olsa da aynı sebepten ötürü istifa etti. Kripto para sektörü Jay Clayton’ın ayrılmasına sevinse de Brian Brooks’un ayrılışı sosyal medyada üzüntü ile karşılandı. Bunun yerine gelecek kişinin kripto para sektörüne yarayacak işlemlere devam etmesi ise üzüntünün kısa sürmesini sağlayabilir.

İlgili Haber
Yeni SEC Başkanı İddiası, XRP ve ETH Yatırımcılarını Nasıl Etkileyecek?
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu