blank
AltcoinEthereumXRP

Yeni SEC Başkanı İddiası, XRP ve ETH Yatırımcılarını Nasıl Etkileyecek?

Yeni başkan piyasa için olumlu görülse de XRP ve ETH için risk mi var?

Yeni ABD Başkanı Joe Biden’ın, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) yönetimi için Gary Gensler’i seçeceği söylentisi son 24 saate damga vurdu. SEC’nin eski başkan Jay Clayton yönetimindeyken Ripple’a açtığı dava nedeniyle bu haberin en çok XRP yatırımcılarını ilgilendirdiği biliniyor. Peki XRP yatırımcıları Gary Gensler’ın seçilmesi durumunda nasıl değişiklikler yaşayabilir?

İlgili Haber  Son Dakika: SEC Başkanı Değişiyor, Bitcoin ve Altcoinler İçin Müjde Mi?

Gary Gensler, Kripto Para Sektörüne Aşina

Bloomberg tarafından aktarılan haberde, Biden’a yakın iki ismin Gary Gensler’in seçildiğini doğruladığı belirtiliyor. Şu an geçici olarak başkanlık görevini yerine getiren Elad Roisman’ın yerine geçeceği iddia edilen Gary Gensler, kripto para yanlısı açıklamaları ile tanınıyor.

Gensler daha önce ABD’nin bir diğer finansal regülatörü CFTC bünyesinde başkan olarak görev almıştı. Obama yönetimi döneminde özellikle OTC piyasaları için önemli adımlar atan Gensler’ın daha önce blockchain ve kripto para dersleri verdiği de biliniyor. MIT bünyesinde yıllarca finansal teknoloji dersi veren Gensler, koronavirüs salgını öncesindeki yıllarda birçok konferansa katılıp kripto paralara ve blockchain teknolojisine dair sunumlar bile yaptı.

XRP ve ETH İçin Risk Taşıyor

Gensler’ın seçilmesi durumunda bunun kripto para sektörü için genel olarak iyi bir gelişme olacağı tahmin ediliyor. Ancak bunun Ethereum ve XRP yatırımcılarını nasıl etkileyeceği konusu tam bir muamma. Gensler daha önce MIT Blockchain konferansında XRP ve Ethereum’un ABD yasalarına göre menkul kıymet statüsüne dahil olduğunu belirtti.

Ripple Labs ve Ethereum Foundation’ın kendisine göre kurum ve şirket olarak görüldüğünü vurgulayan Gensler, belki de ETH yatırımcıları için de kötü haber verebilir. Gensler’ın kripto para sektörüne yakın tavrı ise bütün bunlara rağmen XRP yatırımcılarını umutlandırıyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Başa dön tuşu