blank
HaberlerKripto Para

Son Dakika: SEC Başkanı Değişiyor, Bitcoin ve Altcoinler İçin Müjde Mi?

SEC Başkanlığı'na kripto paralar için olumlu olacağı düşünülen bir isim geçiyor.

SEC’in ismi özellikle son zamanlarda kripto paralar ile çok fazla anılmaya başlandı. Ripple şirketine açılan dava tüm piyasayı tepetaklak ederken bu hamlenin diğer altcoinlere de sıçrayabileceği kulislerde konuşulmaya başlanmıştı.

Ancak son dakika olarak kripto para yatırımcılarına derin bir nefes aldıran haber geldi. Reuters’ın haberine göre SEC’in başkanlık koltuğuna yeni oturacak isim Gary Gensler olacak. Son zamanlarda kripto paraların SEC ile adının anılmasından sonra bu hamlenin gelmesi tüm piyasaya rahat bir nefes aldırabilir.

Zira Gary Gensler, kripto paralar hakkında son derece olumlu yorumlarıyla gündeme gelen ve MIT Sloan School of Management’da Blockchain teknolojisi hakkında dersler veren bir ekonomi profesörü.

Özellikle Ripple davası için Gensler’in başkan olmasının olumlu olacağını düşünen bazı uzmanlar, mevcut olarak SEC yönetiminde olan değişimlerin kripto paralar için de genel manada olumlu olduğunu düşünülüyor.

İlgili Haber  SEC'te Önemli Görev Değişimi, Ripple (XRP) Davasını Başlatmıştı Görev Süresi Bitti!
Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu