HaberlerXRP

SEC’te Önemli Görev Değişimi, Ripple (XRP) Davasını Başlatmıştı Görev Süresi Bitti!

SEC yönetimindeki değişiklikler Ripple'a yarayabilir.

SEC tarafından kısa süre önce yapılan açıklamada, İcra Direktör Vekili Marc P.Berger’in görev süresinin ay sonunda tamamlanacağı duyuruldu.

Ağustos 2020’den itibaren bu bölümde görev yapan Berger, kripto paraları da ilgilendiren bir dizi operasyonun başında yer aldı. Bunlardan en önemlisi Ripple’a karşı açılan dava idi.

Yapılan açıklamanın bir bölümü şu şekilde,

“Komisyon, Bay Berger’in liderliğinde, yatırımcıları kamu piyasası sistemimiz için önemli olan korumalardan mahrum bırakan, tescilsiz madeni para tekliflerini içeren çalışmalar yürüten kişi ve kurumlara yönelik yaptırım eylemleri başlattı. Bunlar , yatırımcılara 1,2 milyar dolardan fazlasını iade etmeyi kabul eden Telegram Group Inc. aleyhine açılan bir dava ve Ripple Labs Inc. ve iki yöneticisine karşı devam eden bir davaydı.”

SEC’in kilit noktalarında yer alan çalışanların görev süreleri Biden yönetimiyle birlikte dolmaya başladı. Yakın zamanda SEC başkanının da görev süresi dolmuş ve geçici olarak yerine kripto paralarla arası iyi olduğu bilinen bir başkan atanmıştı.

İlgili Haber
Son Dakika! SEC'e Kripto Dostu Yeni Başkan Atandı! Ripple'a (XRP) Dava Açan Başkan İstifa Etti!

Ripple tarafından SEC’in yönetim kadrosunun değişmesi olumlu karşılanıyor. Ripple yeni yönetimle ortak bir yol bulunabileceğini ve bunun için çalışacaklarını açıklanmıştı. Bu bağlamda, Ripple davasının başında olan adamın görev süresinin dolması, Ripple’ın bu hamlesini güçlendirecek gibi görünüyor.

Yakın zamanda soruları cevaplayan Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’da SEC ile neden anlaşmadınız sorusuna; “Ayrıntılara giremiyoruz, ancak bunu denediğimizi ve yeni yönetimle denemeye devam edeceğimizi bilin.” şeklinde yanıt vermişti.

İlgili Haber
Ripple CEO'su ve Avukatı Soruları Yanıtladı! SEC İle Anlaşacaklar Mı? Neden Sessizler? Delistler Geri Alınacak Mı?
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu