HaberlerXRP

Son Dakika! SEC’e Kripto Dostu Yeni Başkan Atandı! Ripple’a (XRP) Dava Açan Başkan İstifa Etti!

SEC Başkanı istifa etti, yerine yeni başkan atandı.

ABD’de kripto dünyasını doğrudan ilgilendiren en önemli kurumların başında şüphesiz Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) geliyor.

Bu hafta Ripple’a yönelik dava haberiyle, tüm gündemimiz SEC’e yöneldi. SEC Başkanı Jay Clayton, Ripple’a sert bir darbe vurduktan sonra dün itibariyle görevinden ayrıldı. Ayrılışı sırasında yaptığı açıklamada önemli vurgular vardı.

” SEC’in kadın ve erkeklerinin tutku, profesyonellik ve karşılıklı saygı ile – yatırımcıları korumak, adil, düzenli ve verimli piyasaları sürdürmek ve sermaye oluşumunu kolaylaştırmak – misyonlarını sürdürmeye devam edeceklerini biliyorum. Onlarla birlikte halka hizmet etmek profesyonel hayatımın onur ve ayrıcalığı oldu. “

Birçok yatırımcı Biden yönetimi başa geçince, Ripple’a yönelik davanın da geri çekilmesinin gündeme gelebileceğini tartışıyordu. Clayton’un açıklamasında kendisinden sonrası için de, aynı ilkelerle hareket edileceğine vurgu yapması dikkat çekti.

Bugün itibariyle SEC başkanlığı görevine ise Elad Roisman getirildi. Roisman, Eylül 2018’den itibaren SEC’te komisyon üyesi olarak görev yapıyordu.

Kripto Paralar İçin Ne Anlam İfade Ediyor ?

Yeni başkan Roisman, en kripto dostu SEC üyelerinden birisi olarak tanınıyor. Ripple’a dava haberinden kısa süre sonra SEC’in başına kripto dostu bir başkan atanması bir çok yatırımcıyı hem şaşırttı hem de heyecanlandırdı.

Bitcoin ve Ethereum için yeni başkanın daha iyi işler yapabileceği düşünülürken, Ripple konusunda kafa karışıklığı hala devam ediyor. Yeni başkanın 2018 yılında yaptığı bir konuşa ise şu şekilde:

“SEC’in yeni zorluklara adil ve şeffaf bir şekilde yaklaşması, piyasalara ve yatırımcılara açıklık ve kesinlik sağlaması ve piyasa katılımcılarını sorumlu tutan kanun ve düzenlemeleri uygulaması esastır.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu