HaberlerXRP

Ripple CEO’su ve Avukatı Soruları Yanıtladı! SEC İle Anlaşacaklar Mı? Neden Sessizler? Delistler Geri Alınacak Mı?

Ripple kanadından dava süreci ile ilgili açıklamalar geldi.

Ripple son günlerde üzerine çöken ölü ağırlığı atmış gibi görünüyor. Dün itibariyle başlattığı ralliyi sürdüren XRP, hala ölmedim sinyalleri veriyor. Gün içerisinde XRP’deki fiyat artışının Ripple tarafından yayınlanan 6 Ocak tarihli araştırma raporundan kaynaklandığını, merkez bankası destekli dijital para birimlerinin XRP Ledger ağında kullanılabileceğini belirtmiştik.

İlgili Haber
Ripple İddialı XRP Raporunu Yayınladı, XRP Uçuşa Geçti!

0.37 dolar seviyelerine kadar yükselen XRP, Bitcoin’de ki son satış dalgasından etkilense de hala 0.32400$ seviyelerinden işlem göremeye devam ediyor.

Ripple ve SEC arasındaki davanın detayları ile ilgili bir Tweet’e yanıt, Ripple’ın avukatı, Stuart Alderoty’den geldi. Çok kısa süre önce Tweet atan avukat:

“SEC davasıyla ile ilgili yasal süreç zaman alıyor! Sessiz olabiliriz ama boş durmuyoruz. Hukuk ekibimiz kendilerini kısaca tanıtacak ve SEC’in kanıtlanmamış iddialarına birkaç hafta içinde ilk cevabımızı sunacağız.

Akılda tutulması gereken en önemli nokta ise SEC’in kendisi bile müşterilerimizin “fiat para birimini XRP’ye dönüştürmek, [sonra] XRP’yi bir alıcının yetki alanına aktarmak ve XRP’yi bu yerel ayarın fiat para birimine dönüştürmek için XRP’yi kullandığını kabul etti.

Bu da demek oluyor ki aslında SEC, XRP’nin dönüştürülebilir sanal para birimi olduğunu biliyor.

Bu twitten çok kısa süre sonra şirket CEO’su Brad Garlinghouse, dava süreci ile ilgili yatırımcıların aklına takılan soruları yanıtladı. CEO, SEC’in twiter üzerinden paylaştığı kanıtlanmamış iddialar hakkında karşı dava açmayacağını belirterek 5 önemli soruya yanıt verdi. İşte o sorular ve cevapları:

Ripple Neden SEC İle Anlaşmadı?

“Ayrıntılara giremiyoruz, ancak bunu denediğimizi ve yeni yönetimle denemeye devam edeceğimizi bilin. XRP topluluğu yeniliklere devam edebilsin diye tüketiciler ve düzenli pazarlar korunuyor.”

XRP’yi Listelemeleri İçin Borsalara Ödeme Yaptınız mı? Delist Edilen b-Borsalarda Yeniden Ne Zaman XRP Listelenecek?

“XRP, küresel olarak en likit ilk 3 dijital varlıklardan biridir ve % 95’i ABD dışında işlem görmektedir. Ripple, XRP’nin üzerinde hiçbir kontrole sahip değildir. XRP tamamen açık kaynak kodlu ve merkezi olmayan bir sistemdir.

Delist etmek ve geçici olarak durdurmak ayrı kavramlardır. XRP’yi delist eden veya işlemleri askıya alan şirketler ABD ile çeşitli politikalarda zıt düşmemek için bu gibi adımları attılar. Bu şaşırtıcı bir davranış değil, ABD’de düzenleyiciler net olmadığı için bu kaos yaşanmış oldu.”

SEC’e Ne Zaman Cevap Vereceksiniz ? Neden Sessizsiniz?

“Yasal süreç yavaş olabilir! İşler sessiz görünebilir, ancak perde arkasında pek çok şey oluyor. İlk yanıtımızı birkaç hafta içinde vereceğiz. Avukatımız Stuart Alderoty daha fazlasını paylaşıyor. (Haberin üst kısmındaki paylaşım)”

Yatırımcılar Ripple’a güveniyor mu?

“Evet, gerçek hissedarlarımız var. Ripple hisselerine XRP satın alarak değil, hisselerimizi satın alarak sahip oluyorlar. Açıkçası Ripple’ın %1,5’ine sahip olan Tetragon’un SEC’in iddiaları aracılığıyla haksız yere avantaj sağlamaya çalışmasından dolayı hayal kırıklığına uğradık.”

Müşterilere XRP Kullanmaları İçin Ödeme Yaptınız mı?

“Bazı müşterilere, özellikle ilk hareket edenlere ODL’yi kullanma teşvikleri sunduk Vve bunu tamamen yasal şekilde yaptık. Sadece biz değil Paypal, Visa, MC gibi tüm şirketin buna benzer teşvikleri vardır.

Ripple daha önce görülmemiş türünün ilk örneği olan bir ürün çıkardı. ODL’miz ile hız ve maliyet gibi birçok sorunu çözdük, bu altyapıyı kurmak için de bazı ödemeler yaptık.

Bugün sizin için sahip olduğum şey bu! Kimse susmuyor, biz de bu kavgadan vazgeçmeyeceğiz. Gerçeklerin ve tarihin doğru tarafındayız ve mahkemede geçireceğimiz günü dört gözle bekliyoruz – ayrıca atandıktan sonra yeni SEC liderliğiyle bağlantı kurmayı bekliyoruz.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu